24 Saat Dolar Alım Satım İşlemi Yapabilir miyim Hangi Bankalar Yapıyor ?

Yatırım araçlarından birisi olan dolar, son dönemlerde oldukça hareketlidir. Bu hareketlilik yatırımcıların ilgisini bu alana çevirirken bazı kişiler alım-satım işlemlerini tam olarak nereden yapacaklarını bilmemektedir. 24 saat dolar alım satım işlemi yapan bankalar, yatırımcıların en önemli adreslerinden bir tanesidir.

Dolar alım satımı yaparken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır ve bu hususlara dikkat edildiğinde elde edilecek kar oranı daha fazla olacaktır. Bunların başında makas aralığı gelir. Yani alış ve satış arasındaki fiyat farkı. Bu fark ne kadar düşük olursa yatırımcılar için o kadar iyi olur. Bundan dolayı da 24 saat hizmet veren bankalardaki bu aralığa bakılması gerekmektedir.

Makas Aralığı Gün İçinde Değişir Mi?

Yatırımcıların alım-satım yapacağı bankalar dikkate alındığında farklı durumlar olduğu görülecektir. Söz konusu durumların başında bankaların mesai saatleri dışında makas aralığını arttırması vardır ki 24 saat dolar alım satım işlemi yapan bankalar bu özellikleri ile yatırımcıların beklentilerini karşılamaktan çok uzaktırlar. Çünkü uluslararası piyasalar sürekli olarak açıktır ve buna bağlı olarak yatırımcılar alım satım yapabilirler. Fakat makasın fazla olması, elde edilen karın düşmesine hatta bazen de kar yerine zarar edilmesine neden olur.

Bankaların birçoğu 24 saat hizmet veriyor olmasına karşın makas aralığı noktasında beklentileri tam olarak karşılayamamaktadır. Bu da yatırımcıların farklı platformlara gitmesine ve alım satım işlemlerini buralarda yapmasına neden olmaktadır.

TFX TARGET NEDİR NASIL ÇALIŞIR? TFX TARGET MAKAS ARALIĞI NASIL ?

Türkiye Finans Bankasının bir uygulaması olan TFX Target ile 5 gün 24 saat dolar alıp satabilirsiniz. TFX Target hem masaüstü hemde mobil uygulaması ile 5 gün 24 saat işlem yapılabiliyor. TFX Target yorumlarına gelince uygulamadan çok şikayet eden insanlar nedense alternatifi olmadığı için tekrar kullanmaya devam ediyor . Peki TFX Target Yorumları nasıl ? TFX Target kullanılır mı ? TFX Target makas aralığı nasıl sorularına gelince; uygulama yoğunluğun olduğu zamanlarda yani ani kur artışı ve kur düşüşünde sistemin donduğu doğru ve malesef bir çok fırsatın çaktığı doğru. Yada uygulamada belirlemiş olduğunuz kurdan alımı tıkladınız ancak tekrar kur değiştiğinde sizin belirlemiş olduğunuz dolar kurundan değil daha yüksek kurlardan aldığıda gelen şikayetler arasında.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.