Arabanın Tamamına Kredi Nasıl Çekilir ?

[finLoaner1]

 

Araç almak isteyenlerin farklı seçenekleri bulunsa da özellikle kredi seçeneği yoğun olarak değerlendirilmektedir. Birçok kişi sıfır araç almak istediğinde bankalara başvurmakta ve kredi talep etmektedir. Fakat bankalar tarafından verilen kredilerde kişilerin peşinat ödemesi gibi bir zorunluluk vardır. Arabanın tamamına kredi çekilir mi sorusunun cevabı başlangıçta hayır olarak gözükmektedir.

Araç kredi kullanılırken bankalar yasalara bağlı olarak hareket etmek durumundadır. Yasalara göre araçların fiyatlarının ilk 100 bin TL’lik kısmının %70’i diğer 100 bin TL’lik kısmının ise %50’si kadar kredi çekilebilir. Dolayısıyla da yasalara göre bir aracın tamamına kredi çekmek mümkün değildir.

Arabanın Tamamına Kredi Çekme Yöntemleri

Her ne kadar arabanın tamamına kredi çekilir mi sorusunun cevabı olumsuz olsa da farklı yöntemler uygulanarak araçların tamamına kredi çekilebilir. Fakat bu yöntemleri herkesin uygulama şansı yoktur.

Araç için kredi kullanacak olan kişinin geliri yüksek ve kredi notu da üst seviyede ise bankadan araç kredisi çektikten sonra farklı bir bankadan da ihtiyaç kredisi çekebilir. Böylelikle hiç peşinat ödemeden araç alınabilir. Fakat söz konusu duruma sahip olan kişi sayısı bir hayli azdır.

Bir diğer yöntemde ise araç şirketlerinin kampanyaları beklenmelidir. Bilindiği gibi yılın bazı dönemlerinde “eskiyi getir, yeniyi götür” tarzında kampanyalar yapılmaktadır. Bunlara katılarak aracın tamamı için kredi çekilmesi mümkün olabilir. Verilen eski araç peşinat olarak kabul edilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.