Avukatlık Olan Kredi Kartı Borcunu Yapılandırma Nasıl Olur ? Kaç Taksit Yapılır ?

Bankalar tarafından verilen kredi kartlarının borcunun zamanında ödenmesi son derece önemlidir. Bu borçlar zamanında ödenmez ise bankaların belli şartlarda yasal takip başlatma yetkisi vardır. Böyle durumlarda banka aradan çekilir ve bütün süreci avukatlar yönetir. Avukatlık olan kredi kartı borcunu yapılandırma seçeneği yani borcu çok daha rahat koşullarda ödeme şartı vardır fakat bunu kullanmak için dikkatli olunması gerekir.

Avukatlık Olan Kredi Kartı Borcunu Yapılandırma Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi kartı borcuna ilişkin süreçte avukatlar devreye girdiklerinde genellikle müşterileri korkutma yöntemini kullanırlar. Öncelikle varsa maaşınız ve eviniz bunlara icra geleceğini söylerler. Eğer bunlar yok ise hapis cezası ile korkutmayı denerler.

Avukatlarla görüşme yapılırken dikkat edilmesi gereken hususların başında taahhüt vermemek gelir. Eğer kişinin ödeme gücü var ise taahhüt verebilir. Fakat böyle bir gücü yok ve taahhüt vermiş ise bunun mutlaka ödenmesi gerekir. Aksi durumda sonu cezaevi olabilir.

Avukat ile Etkili İletişimin Önemi

Avukatlık olan kredi kartı borcunu yapılandırma sürecinde avukatlar alacakları tahsil etmek için çaba sarf ederler. Bu süreçte borçlu olan kişinin olumlu yaklaşması ve borcunu ödeyeceğini fakat tek seferde ödemesinin imkansız olacağını vurgulaması son derece önemlidir.

Yapılacak pazarlık sonucunda avukatlar kredi kartı borcunu yapılandıracak ve kişilerin durumuna göre taksit sayısını belirleyecektir. Burada oluşturulacak ödeme planına uyulması çok önemlidir aksi durumda dava süreci başlayabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz