BAĞKUR Borcu İçin Kredi Veren Bankalar

BAĞKUR’a prim ödemesi yapan çalışanlar, bunları düzenli olarak yapmak zorundadır. Fakat bazen maddi durumlardan bazen de farklı nedenlerden dolayı söz konusu ödemeler sekteye uğramakta ve borçlar hızla büyümektedir. Bu noktada BAĞKUR borcu için kredi veren bankalar imdada yetişmekte ve insanların bu noktadaki ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Fakat bankalar, bütün prim borcu olanlara kredi veriyor mu? Verilen kredinin şartları nelerdir? Bu ve benzer soruların yanıtını yazımızda bulabilirsiniz.

BAĞKUR Borcu Kredisi Şartları Nelerdir?

Ülkemizde BAĞKUR’a prim ödemesi yapan çalışan sayısı oldukça fazladır. Bilindiği gibi başta çiftçiler olmak üzere serbest meslek sahiplerinin tamamı, buraya prim ödemektedir. Bu ödemeler ise emekli olabilmek için yapılır. Çalışanların emekli olabilmesi için hem bu ödemelerin tam olması hem de yaşlarının tutması gerekiyor. Bankalar, yaşı tutan fakat borcu olduğundan dolayı emekli olamayan kişilere kredi vermektedir. Dolayısıyla da borcu olan herkese kredi verilmesi söz konusu değildir.

Bankaların sadece yukarıda belirtilen durumda olanlara kredi vermesinin önemli bir nedeni vardır. BAĞKUR borcu için kredi veren bankalar, böylelikle tahsilatı, kişilerin emekli maaşlarından direkt olarak yapacaklardır. Söz konusu durum ise finans kuruluşları açısından son derece avantajlıdır. Çünkü taksitlerin ödenmemesi gibi bir durum asla söz konusu değildir. Bu nedenden ötürü, sadece emekli olabilecek olan kişilere kredi verilir.

Bankalar, emekli olma hakları olmayan ya da daha doğru bir ifade ile henüz emekliliği hak etmemiş kişilere ise ihtiyaç kredisi vermektedir. Böylelikle insanlar, söz konusu borçlarını bankadan aldıkları kredi ile ödeme imkanına kavuşmuş olur.

BAĞKUR Borcu İçin Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Yukarıda genel olarak şartları açıklanan kredi, birçok banka tarafından verilmektedir. Fakat BAĞKUR borcu için kredi veren bankalar denildiği zaman insanların aklına ilk olarak Ziraat Bankası gelmektedir. Bir devlet kurumu olmasından dolayı, insanlara bu noktada ciddi kolaylık sağladığı söylenebilir. 48 ay vade ile sağlanan kredi desteğinin yanı sıra, emekli olan kişilere maaşlarını buraya taşımaları halinde 450 TL promosyon ödemesi de yapılmaktadır. Bunun haricinde ise ülkemizde faaliyet gösteren diğer bankalar da benzer şekilde kredi vermektedir.

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz