Borç Kapatmak İçin Kredi Veren Bankalar

Maddi noktada zorluk yaşayan insanlar bankalardan krediler talep ederek bunlarla ya da kredi kartları ile ihtiyaçlarını gidermektedir. Fakat bunlara ait borçların ödenmesi bazen mümkün olmamakta ve kişiler ciddi zorluk yaşamaktadır. Borç kapatmak için kredi veren bankalar sayesinde bahsedilen bu sorun kısa sürede çözülmekte ve insanlar bu önemli sıkıntıdan kurtulmaktadır.

Finans kuruluşlarının sağladığı destekler, insanların bunlar ile olan ilişkilerini üst seviyeye çıkarmıştır. Daha önceki dönemlerde sadece yakın akrabalardan alınan borçlar, günümüzde ise sadece bankalardan alınmaya başlamıştır. Tabi bunların birde faizi var ve bundan dolayı alınan miktardan daha fazlası ödenmektedir. Bazen bu sebepten bazen ise farklı bir nedenden dolayı insanlar, borçlarını kontrol edemez ve ciddi bir sorunun içine girerler. Bu yazımızda, söz konusu durumdan nasıl çıkılacağına dair ayrıntıları bulabilirsiniz.

Borç Kapatmak İçin Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Borç kapatmak için kredi veren bankalar, müşterilerine bir nevi ihtiyaç kredisi vermektedir. Bu kredi ile farklı bankalara olan bütün borçlar tamamen kapatılmakta ve bir anlamda borç transferi yapılmaktadır. Bu aşamadan sonra ise insanlar, yeni bir faiz oranı ve ödeme planı ile borçlarını ödemeye başlamaktadır. Bu durumun en önemli avantajı, ödeme planının yeni olması ve bunun insanları kolaylıkla ödeme yapar hale getirmesidir.

Son zamanlarda faiz oranlarının ciddi şekilde artmasına bağlı olarak söz konusu işlem mantıklı görünmeyebilir. Fakat insanların borçlarını hiç ödeyememesi ve bir noktadan sonra yasal takibe düşmesi, bu seçeneğin de ortadan kalkmasına neden olacaktır. Bundan dolayı kişiler, dikkatli bir şekilde düşündükten sonra karar vermelidir.

Borç kapatmak için kredi veren bankalar şunlardır:

  • ING Bank
  • Burgan Bank
  • Akbank
  • Türkiye İş Bankası
  • Şeker Bankası

Bu bankalar öncelikle kişilerin kredi notlarına bakmakta ve daha sonra yapılan başvuruları değerlendirmektedir. Ayrıca kişilerin gelirleri de çok önemlidir. Bu şartları sağlamayan kişilerin başvuruları genellikle reddedilmektedir. Bankaların verdikleri bu kredilerin faiz oranları, %2,30 ile %2,80 arasında değişiklik göstermektedir. Vade ise en fazla 48 aya kadardır. Bunların haricinde kredi tahsis ücreti alınması da söz konusudur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz