Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Bankalar tarafından verilen krediler, insanların hayatlarını kolaylaştırmakta ve bankaların da kar etmesini sağlamaktadır. Bundan dolayı söz konusu kurumlar, ödeyebilecek gücü olan kişilere kredi vermektedir. Peki, çalışmayan ev hanımlarına kredi veren bankalar var mıdır? Veren banka var ise şartları nasıl? Bu ve insanların aklındaki diğer soruların cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Bankalar, kredi verirken kişilerin gelirlerine ve işlerine bakar. Ev hanımları çalışmadıkları için SGK’ları bile yoktur. Dolayısıyla da böylesine bir durumda olan kişilere finansal anlamda destek vermek, bu kuruluşların politikalarına terstir. Bundan dolayı da ilk bakışta ev hanımlarının kredi almalarının neredeyse imkansız olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Fakat durum tam olarak böyle değildir ve bu kişiler için de farklı seçenekler vardır. Bunların değerlendirilmesi halinde kredi kullanılması mümkün olacaktır.

Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar ve Şartları

Çalışmayan ev hanımlarına kredi veren bankalar, farklı şartların sağlanması durumunda söz konusu işleme onay vermektedir. Bu şartların temelinde ise finans kuruluşlarının kendilerini garantiye alma çabaları olduğu görülecektir. Buna bağlı olarak kişilerin söz konusu şartları tam olarak öğrenmesi ve başvurularını da buna göre yapması, alınacak olan cevabın olması adına önemlidir.

Kişilerin resmi olarak geliri olmasa dahi üzerine olan gayrimenkulleri teminat olarak göstermek suretiyle kredi alabilir. Bunun için ev ya da arazi gibi değerli varlıkların ipotek ettirilmesi gerekmektedir.

İpotek dışındaki bir diğer seçenek ise kefildir. Kredinin ödenmemesi durumunda tahsil etmeyi vaat edecek bir ya da iki kişinin varlığı ve bunların da sabit gelire sahip olması, bankaların fikrinin değişmesini sağlayacaktır. Buradaki temel husus, kefillerin garanti bir işlerinin olması ve gelirlerinin de kredi ile orantılı olmasıdır.

Resmi olmayan geliri olan kişilerin talepleri de olumlu karşılanmaktadır. Bu noktada kişilerin bunları bir şekilde resmi olarak bankaya bildirmesi gerekmektedir. Bazen alınan kira bedelleri, bazen de farklı bir gelir kredi alınmasına yardımcı olacaktır.

Çalışmayan ev hanımlarına kredi veren bankalar QNB Finansbank, Ziraat Bankası, Odeabank ve Aktif Bank gibi ülkenin bilinen bankalarıdır. Yukarıdaki şartlar sağlandığı takdirde bu kurumlar kredi taleplerini onaylayacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz