Çalışmayan Kişilere Kredi Veren Bankalar

Günümüzde bankalar ihtiyaç halinde ilk olarak başvurduğumuz yerler arasında gelmektedir. Ancak bankalar her gelen müşteriye anında olumlu yanıt vermez. Öncelikle kendileri için önemli olan şartları taşıma noktasında kişiyi değerlendirirler. Bu şartlardan en önemlileri bir gelirinin olması ve kredi notunun bulunduğu aralıktır. Çalışmayan kişilere kredi veren bankalar şeklinde araştırma yapan kişiler için hangi bankaların gelir belgesi istemediği yazımızın devamında yer almaktadır.

Çalışmayan Kişilere Kredi Veren Bankaların Aradığı Özellikler

Kişiler çalışmasa dahi düzenli bir gelirinin olması halinde bankadan kredi çekmesi daha kolay olacaktır. Düzenli kira gelirinin olması, şirket ortaklığının getirmiş olduğu gelir ya da çiftçilik faaliyetlerinden dolayı kayıtlandırabildikleri gelir ile kredi isteminde bulunabilir. Bunun yanı sıra kredi notunun yüksek olması kişi için avantaj sağlar. Daha önce bankayla çalışıp ödemelerini zamanında yapan, ödeme gününü bir gün bile geciktirmeyen ve bankacılık faaliyetlerini sık kullananların kredi notu yükselir. Bu da bankalar için güven anlamında çok önemli bir kriterdir.

Düzenli gelir dışında kişinin ipotek olarak gösterebileceği taşınmaz malının olması ya da düzenli gelire sahip bir kefilin olması yine avantaj sağlayacak durumlar arasındadır. Çalışmayan kişilere kredi veren bankalar için ödemenin ne şekilde sağlanacağı önemli bir durumdur.

Çalışmayan Kişilere Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Kişiler, herhangi bir işte çalıştığına dair SGK kaydı yoksa hemen umudunu yitirmemelidir. Çoğunlukla işsiz ya da ev hanımları olarak adlandırılan bu grup için kredi veren bankalar mevcuttur. Çalışmasa dahi bu durumu kapatacak taşınmaz bir varlığın, kefilin ya da kiranın olması işi kolaylaştıracaktır. Tüm bunların yanı sıra gelir belgesi ve kefil istemeyen bankalar da vardır. Bunlar daha çok internet bankacılığı olarak hizmet veren bankalardır.

  • N Kolay Kredi
  • CEBTETEB
  • com
  • ING Bank E kredi

Yukarıda yer alan çalışmayan kişilere kredi veren bankalar listesi, bankaların politikalarına bağlı olarak değişebilir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise bu bankaların genellikle dijital bankacılık alanında faaliyet göstermesidir. Dolayısıyla verilecek olan kredilerin miktarı genellikle düşük miktarlı olacaktır. Yüksek miktarlı kredilerde bankalar, mutlaka sabit bir gelir sahibi olunmasını istemektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.