Cep Kredi Veren Bankalar

Bankalar tarafından kullanıcılara sunulan en önemli ürünlerden birisi kredilerdir. Fakat son dönemde yaşanan gelişmelere bağlı olarak kredi kullanma noktasında farklı seçenekler ortaya çıkmış ve bunlardan bazıları çok daha kolay olması ile dikkat çekmektedir. Cep kredi veren bankalar, bu noktada kolaylığı fazlası ile sağlamaktadır. Cep telefonuyla nasıl kredi alınır? Başvuru şartları nelerdir? Başvurunun kabul edilmesi için dikkat edilmesi gereken hususlar var mı? Bütün bu sorunların cevaplarını yazımızın içerisinde bulabilirsiniz.

Cep Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Bankalar tarafından sağlanan imkanlar farklılık göstermektedir. Bundan dolayı cep telefonu ile finans desteği sağlama işlemi bütün bankalar tarafından yapılmaz ve sadece bazıları tarafından yapılır. Bu işlem genellikle SMS kredi adı ile bilinse de farklı isimleri de bulunmaktadır. Cep kredi veren bankalar şunlardır:

  • Denizbank
  • QNB Finansbank
  • Akbank
  • Yapı Kredi Bankası
  • Garanti Bankası
  • Odeabank

Yukarıda yer alan liste, izlenen politikalara ve ekonomi alanında yaşanan gelişmelere bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Bundan dolayı başvuru yapacak olan kişilerin söz konusu listenin son halini incelemeleri faydalı olacaktır. Aksi takdirde verilen emeklerin boşa gitmesi söz konusu olabilir.

SMS ile Kredi Başvurusu ve Şartları

Bankalar tarafından açıklanan farklı prosedürler vardır ve insanlar bunları takip ederek SMS ile çok rahat bir şekilde kredi talebinde bulunabilir. Söz konusu işlem genel olarak bankanın belirlediği bilgiler ile ilgili numaraya SMS gönderme şeklindedir. Bu bilgiler T.C. kimlik numarası ve bankanın belirlediği başvuru ismidir.

Cep kredi veren bankalar yukarıda bahsedilen bilgilerle yapılan başvuruları sistem üzerinden değerlendirmektedir. Bu değerlendirmede ilk olarak kişilerin kredi notları incelenirken daha sonra ise sistemde var ise gelirleri kontrol edilir. Bunların haricinde ise var ise mevcut kredi ya da kart borçlarına bakılır. Böylece çok kısa bir sürede değerlendirme tamamlanır ve insanlara SMS olarak kredi taleplerinin sonucu bildirilir. Herhangi bir kefil ya da belge isteme durumu yoktur. Fakat sistemde olmayan bilgiler ile ilgili belge istenmesi söz konusu olabilir. İnsanların bu noktada istenen belgeleri zamanında teslim etmesi çok önemlidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.