Denizbank Vadeli Hesap Açma ve Avantajları

Birikimlerinizi değerlendirmek için farklı yatırım araçları kullanmanız gerekiyor. Böylece hem birikimlerinizi koruma altına alırsınız, hem de ekstra gelir elde edersiniz. Bu araçlardan birisi de Denizbank vadeli hesap açma işlemidir. Bu yazımızda, Denizbank vadeli hesabın avantajları ve genel özelliklerinden bahsedeceğiz.

Denizbank Vadeli Hesap Açma

Denizbank müşterisi değilseniz, direkt olarak vadeli yani mevduat hesabı açma şansınız yok. Bundan dolayı öncelikle en yakın banka şubesine gitmeniz gerekiyor. Buradaki personellerle görüştükten sonra size işlemlerin nasıl yapılacağını anlatacaklardır. İsteğiniz doğrultusunda önce vadesiz bir hesap açılacak, daha sonra ise bu hesaba bağlı olan vadeli hesabınız oluşturulacak. Böylece yatırımlarınızı burada değerlendirebileceksiniz.

Eğer Denizbank müşterisiyseniz, vadeli mevduat hesabınızı internet üzerinden de açabilirsiniz. Denizbank vadeli hesap açma için internet bankacılığını kullanmanız yeterli olacaktır. Buradaki ilgili menüler üzerinden işlemleri oturduğunuz yerden çok hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Benzer işlemleri 444 0 800 üzerinden de yapabilirsiniz.

İnternet bankacılığı e 444 0 800 numaralı hat üzerinden banka müşterisi olmayanlar da hesap açabilir. Fakat işlem sonunda kimlikleri ile banka şubesine gitme şartları vardır. Bundan dolayı direkt bankaya gitmek, daha mantıklı bir seçim olabilir.

Denizbank Vadeli Hesap Avantajları

Denizbank tarafından vadeli hesabı olan müşterilerine farklı fırsatlar sunulmaktadır. Bu fırsatların başında hiç şüphesiz yüksek faiz oranları gelir. Paranızı burada değerlendirmeniz durumunda, banka tarafından Türk Lirası’na %20’ye varan faizler verilmektedir. Eğer yatırımınız Dolar olursa banka tarafından sunulan faiz oranı %2,55’e, Euro içinse %1,10’a kadar olmaktadır.

Vadeli hesapların en olumsuz yanlarından birisi, vade dolmadan paranın çekilememesidir. Denizbank bu noktada insanların ihtiyaçlarına cevap vermekte ve Kırık Vadeli Mevduat ile vadenizi 1-365 gün arasında seçebilirsiniz.

Denizbank vadeli hesap açma noktasında bazı insanlar çekinceye sahip olabilmektedir. Öncelikle bu hesaplar son derece güvenlidir. Ayrıca devlet tarafından 100.000 TL’ye kadar olan miktarlar için güvence verilmektedir. Dolayısıyla yaşanacak olası bir olumsuzlukta, meydana gelen zarar devlet tarafından karşılanır. Böylece sizin bankadaki paranızın eksilmesi ya da tamamen kaybedilmesi gibi bir durum söz konusu olmaz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.