Dolar Altın Makas Aralığı En Düşük Bankalar

Bankalar tarafından sağlanan kolaylıklardan bir tanesi de dolar, altın gibi yatırım araçlarının alım satımlarının yapılmasıdır. Bu alım satımlar banka şubelerinden yapılabileceği gibi internet bankacılığı üzerinden de yapılmaktadır. Fakat bankalar alım ile satım arasına belli bir fiyat farkı yani makas koyarlar ve müşterilerinin bu şekilde işlem yapmasına müsaade ederler. Makas aralıkları ise bankalar arasında ciddi şekilde farklılık gösterebilmektedir.

Bu makas aralığı ne kadar düşük ise müşterilerin kazançları o kadar fazla olmaktadır. Bundan dolayı da alım satım yapacak olan kişiler dolar altın makas aralığı en düşük bankalar ile çalışmayı çok daha fazla tercih etmektedir.

Dolar Makas Aralığı Düşük Bankalar

Yatırımcıların en önemli tercihlerinden olan dolar için farklı banka seçenekleri vardır fakat bunlardan bazılarının makasları çok daha düşüktür.

Enpara.com

QNB Finansbank’ın dijital bankası olan enpara.com, dolar makas aralığı en düşük bankalar arasında ilk sırayı çekmektedir. Sadece internet üzerinden hizmet veren bu platformda, doların alımı ile satımı arasındaki fark 10 ile 20 kuruş arasında değişmektedir.

Halkbank

Dolar makası düşük bankalardan bir diğeri ise Halkbank’tır. Bu bankadaki makas aralığı ise 15 ile 25 kuruş arasında değişmektedir.

İş Bankası

Özellikle internet bankacılığındaki başarısı ile dikkatleri çeken İş Bankası da dolar makası düşük olan kurumlardandır.

Altın Makası Düşük Bankalar

Bilindiği gibi bankalar altın hesapları da açabilmektedir. Müşteriler dilerlerse gram altın alım satımı yapabilmektedir. Fakat bu işlem fiziki olarak değil, kağıt üzerinde yapılmaktadır. Bundan dolayı da internet bankacılığının çok daha fazla kullanıldığını söylemek yanlış olmayacaktır.

Kuveyt Türk

Katılım bankalarından olan Kuveyt Türk, altın makas aralığı en düşük bankalar listesinde ilk sırada bulunmaktadır. Altın makası 2-4 lira arasında değişmektedir.

Garanti Bankası

Altın alım satımında öne çıkan bankalardan bir tanesi de Garanti’dir. Bu bankadaki makas ise 3-5 lira arasında değişmektedir.

Bilinmesi Gereken Hususlar

Bankalar tarafından belirlenen makaslar, piyasanın durumuna bağlı olarak değişmektedir. Fiyatların hızlı bir şekilde değiştiği dönemlerde makasın çok daha fazla açıldığı bilinmektedir. Ayrıca mesai saatleri dışında da makas aralıkları normale göre daha fazla ol

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz