Dolar Makas Aralığı En Düşük Olan Bankalar ? 

Dolar yatırımcıları, daha fazla kar elde edebilmek için makas aralığı düşük bankalar konusunda ciddi araştırmalar yapıyor. Ülkemizde faaliyet gösteren bankaların tamamından dolar alınıp satılabilir. Fakat yatırımcılar bu işlemi internet ortamından yapmaktadır ve dolayısıyla da konusu burada çok önemli bir konuma yükselmektedir. Dolar bankalar hakkında net bir isim verilmesi doğru olmayacaktır. Çünkü bankaların politikalarında yaptıkları değişimler sebebiyle makas aralıklarında değişim yaşanabilmektedir.

Düşük Olan Bankalar Hangileridir?

Bankalar tarafından uygulanan makas aralıkları her ne kadar değişken olsa da bunlardan bazıları her zaman aralığı düşük tutarak dikkatleri üzerlerine çekmektedir. Bu bankalar şunlardır:

  • Enpara.com (QNB Finansbank)
  • Halkbank
  • İş Bankası

Dolar makas aralığı en düşük olan bankalar bunlardır. Fakat tekrar vurgulamak gerekirse bankalar, piyasaların durumuna ve oluşan risklere bağlı olarak bu makasları zaman zaman değiştirebilmektedir.

Düşük Makas Farkının Yararları

Dolar makas aralığı en düşük bankalar yukarıda belirtilmiştir. Yatırımcıların bu bankaları daha fazla tercih etmesinin temel nedeni, kar oranıyla ilgilidir. Bankaların makas aralığını beğenmeyen ya da yeterli görmeyen yatırımcılar sırf bu amaç için kurulan platformlarda bu işlemleri yapmaktadır. Hatta bu platformlardan bazılarının işlem hacmi, bankaların çok üzerindedir. Bunu gören bankalar ise her ne kadar makası daraltsa da mesai saatleri sonrasında makası tekrar açtığı için çok fazla tercih edilmemektedir. Mesai saatleri dışında işlem yapmayı bu açıdan önermiyoruz.Bir önceki yazımız olan Dolar Al-Sat Yaparak Nasıl Para Kazanılır? başlıklı makalemizde alsat, Dolar al sat ve hakkında bilgiler verilmektedir.