En Uzun Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar Neler ?

Konut fiyatlarının yüksek olmasından dolayı, konut sahibi olmak isteyen kişiler bunu genellikle banka kredisi kullanarak yapmaktadır. Banka kredilerinin vadesi arttıkça ödenecek aylık taksit miktarı azalmaktadır. Böylece ödeme çok daha kolay şartlarda yapılmış olmaktadır. En uzun vadeli konut kredisi veren bankalar insanların rahat ödeme yapmasını sağlayan çok önemli bir seçeneği sunmaktadır.

En Uzun Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Bankalar tarafından verilen konut kredileri incelendiğinde bunların genellikle 10 yıl yani 120 ay vadeli olduğu görülmektedir. Bu şekilde verilen krediler, müşteriler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Fakat daha farklı seçenekler de mevcuttur ve insanlar bu seçenekler sayesinde çok daha uzun vadelerde kredi kullanabilirler.

En uzun vadeli konut kredisi veren bankalar incelendiğinde bunların bir kısmının kampanyalar dahilinde böyle bir imkan sağladığı görülecektir. Bir kısmı ise mortgage sistemiyle kredi vermektedir. Dolayısıyla söz konusu kredilerin veriliş sistemlerinde ufak farklılıklar söz konusudur. Uzun vadeli kredi veren bankalardan öne çıkanlar şunlardır:

  • Akbank
  • Garanti Bankası
  • Denizbank
  • Yapı Kredi Bankası
  • Ziraat Bankası

Bu bankalar tarafından verilen kredilerden bazıları 240 ay iken bazıları ise 300 aydır. Dolayısıyla da insanlar bu kredileri, kira öder gibi ödeyebilir. Hatta kiradan dahi daha ucuza geldiği söylenebilir. Fakat kredi kullanırken diğer detaylara da dikkat edilmeli ve böylece en uygun kredi tercih edilmelidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.