Evde Yapılabilecek Ek İşler ile Ek Gelir Kazanmak

Yaşam şartları dikkate alındığında insanların kazançları bir noktada yetersiz kalabilmekte ve buna bağlı olarak da insanlar ek işler aramaktadır. Fakat zaman problemi olmasından dolayı evde yapılan ek işler, insanların ilk sıradaki tercihleri arasındadır.

Evde yapılabilecek ek işler denildiği zaman farklı seçenekler akla gelmektedir. Herkesin ilgi alanına göre iş olsa da bunların bir kısmı internet üzerinden yapılırken bir kısmı ise normal şekilde yapılmaktadır.

İnternet Üzerinden Yapılabilecek Ek İşler

İnternet teknolojisinin gelişmesine bağlı olarak internet üzerinden yapılacak işlerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu işlerden bazıları aşağıda yer almaktadır.

Reklam İzleme ve Anket Doldurma

Evde yapılan ek işler denildiği zaman akla ilk gelen reklam izleme ve anket doldurma olmaktadır. İnternet üzerinden basit bir şekilde yapılabilen bu iş çok kolaydır fakat zaman almaktadır. Reklam izleme ve anket doldurma noktasında yeterince iş bulunması durumunda günde 3-4 saat zaman ayırarak ayda ortalama 400-600 TL kazanılabilir.

Mobil Uygulamalar

Akıllı telefonların giderek yaygınlaşmasına bağlı olarak mobil uygulamalar hayatımızda daha fazla yer etmeye başladı. Bu uygulamalardan bazıları, insanların oturdukları yerden gelir elde etmesini sağlamaktadır. Uygulamalar üzerinden reklam izleme ve anket doldurma dışında uygulama değerlendirme ve yorum yapma gibi işlemler yapılarak da para kazanılabilmektedir. Buradaki aylık gelir ise birden fazla uygulama üzerinden toplam 750 TL’yi bulabilir.

Youtube

İnternet üzerinden para kazanma denildiği zaman akla gelen ilk seçeneklerden bir tanesi Youtube’dur. Gereken altyapı hazırlanıp özen gösterilir ve sabredilirse video çekerek ayda binlerce lira kazanılabilir. Fakat bunun için biraz sabır gerekmektedir.

Youtube, siteye video yükleyen kullanıcılarına bir takım şartları sağladıklarında ödeme yapmaktadır. Bu şekilde ayda 10.000 TL’den fazla kazananlar bulunmaktadır.

İnternet Sitesi Açmak

İnternet üzerinden para kazanma yollarından bir tanesi de internet sitesi açmaktır. Günde 3-4 saat zaman ayırarak yapılabilecek bir iştir. Evde yapılan ek işler arasındaki bu seçenek, başlarda çok fazla gelir getirmese de zaman içinde önemli miktarda gelir getirebilir. Bundan dolayı sabredilmesi gerekmektedir. Aylık kazanç bu işte de binlerce lira olabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.