Foreks Güvenilir Mi ?

 

Yatırımcıların yakından tanıdıkları Foreks’te ilk defa yatırım yapacak olan kişilerin aklında farklı sorular vardır. Bu soruların ilki Foreks güvenilir mi şeklinde olup son derece haklı bir sorudur. İnsanlar yatırımlarını güvenli ortamlarda yapmak isterler.

Foreks uzun yıllardır yatırımcıların kullandığı bir platformdur ve farklı kurumlar tarafından düzenli olarak denetlenmektedir. Bu kurumların başında ise Sermaye Piyasası Kurumu (SPK) gelir ve SPK haftalık olarak burayı denetler. Dolayısıyla da burada yatırım yapmak ile bankaları kullanmak arasında bir fark yoktur. Güven noktasında her ikisinin de eşit olduğu söylenebilir.

Foreks’teki Aracı Kurumlar

Foreks’te işlem yapılabilmesi için aracı kurumlardan destek alınması gerekmektedir. Burada çok sayıda aracı kurum vardır ve bunlar da Foreks güvenilir mi sorusunun bir anlamda yanıtıdır. Ülkemizin en önemli finans kurumlarının burada aracı konumda olduğu bilinmektedir.

Yatırımcılar aracı kurum seçerken çok dikkatli olması gerekir, çünkü buradan elde edilecek gelir ile aracı kurumun verdiği hizmet arasında paralellik vardır. Ayrıca kaldıraçlı alım satım konusunda faaliyet izni bulunmayan kurumların tercih edilmemesi daha doğru olacaktır.

Foreks her ne kadar güvenli olsa da yatırımcılar, burada atacakları adımları iyi hesaplamalıdır. Burasının işlem hacmi çok yüksektir ve çok sayıda yatırımcı vardır. Piyasaların iyi bir şekilde takip edilmesi ve buna göre hareket edilmesi gerekir. Aksi durumda kısa sürede ciddi kayıpların yaşanması söz konusu olabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.