Garanti Bankası Kobi Kredisi Nedir? Nasıl Alınır?

Kobiler, faaliyetlerini sorunsuz bir şekilde sürdürmek için zaman zaman kredilere ihtiyaç duyarlar. Bu kredileri sağlayan farklı kurum ve bankalar vardır. Söz konusu bankalardan birisi olan Garanti Bankası, sağlamış olduğu avantajlı seçeneklerle dikkat çekiyor. Garanti Bankası Kobi kredisi ve bunun detayları yazımızın devamında yer almaktadır. Bu detaylar hakkında bilgi sahibi olduğunuzda, söz konusu avantajlardan yararlanmanız çok daha kolay olacaktır.

Garanti Bankası Kobi Kredisi Şartları

Garanti Bankası, müşterilerinin ihtiyaçlarını etkili bir şekilde karşılama adına farklı seçenekler sunmaktadır. Bu seçeneklerden birisi de burada bahsedilen kredi türüdür. Öncelikle bankanın iki farklı seçenek sunduğunun bilinmesi gerekiyor. Dolayısıyla da bunların şartları arasında bazı farklılıklar vardır.

KOBİ İhtiyaç Kredisi:

Bu seçenekte faiz oranı %2,24 iken vade ise 3-36 ay arasında tercih edilebiliyor. Bunların haricinde kredi tahsis ücreti, sigorta zorunluluğu gibi ekstra masraflar söz konusudur. Bundan dolayı faizin dışında farklı masrafları ödeyeceğiniz unutmayın.

Masrafsız KOBİ İhtiyaç Kredisi:

Bu seçenek ise adından anlaşılacağı gibi masrafsızdır. Yani ekstra masraflar söz konusu olmayıp, sadece ödeme planında belirtilen tutarların ödenmesi gerekiyor. Burada da vade 3-36 ay arasında değişirken, faiz oranı ise nispeten daha yüksektik. Garanti Bankası Kobi kredisi için burada uygulanan faiz oranı %3,09 şeklindedir. Dolayısıyla da her ne kadar masrafsız olsa da burada da maliyetin söz konusu orandan dolayı yükseleceği unutulmamalıdır.

Garanti Bankası Kobi Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bankanın sunmuş olduğu şartlar yukarıda belirtilmiştir. Bahse konu şartları değerlendirdikten sonra bu krediyi almak isterseniz, tercih edeceğiniz farklı seçenekler vardır. Bu seçeneklerin ilki hiç şüphesiz direkt olarak banka şubesine gitmeniz olacaktır. Oradaki personeller, size bu konuda yardımcı olacaktır. Bunun haricinde ise internet bankacılığı veya mobil bankacılık üzerinden de benzer şekilde başvuru yapılabilir. Garanti Bankası Kobi kredisi için her başvurudan sonra değerlendirme süreci başlayacaktır.

Değerlendirme sürecinde sizin kredi notunuz ve işletmenizin genel durumu dikkate alınır. Eğer krediyi kullanmanıza bir mani olmazsa, talep ettiğiniz miktar onaylanarak kısa bir süre sonra hesabınıza aktarılır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.