Gelir Belgesi (Maaş Bordrosu) Olmadan Kredi Veren Bankalar

Bankalar, müşterilerine kredi verirken öncelikle bunun geri ödemesinde problem olmayacağından emin olmak ister. Bundan dolayı da kredi talep eden kişilerden gelir belgesi ya da maaş bordrosu sunmalarını zorunlu tutarlar. Bu belgeleri sunamayan kişilerin talepleri ise genellikle reddedilmektedir. Gelir belgesi (maaş bordrosu) olmadan kredi veren bankalar ise bu talepleri reddetmeden önce bir takım bilgileri kontrol eder ve kredi taleplerine buna göre cevap verirler. Herkesin merak ettiği soru ise ; Maaş Bordrom yok Kredi çekebilir miyim ?

Gelir Belgesi Kredi Alabilmek İçin Gereken Şartlar

Gelir belgesi olmadan kredi alabilmek için müşterilerin sağlaması gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Bunların başında yüksek kredi notu gelmektedir. Kredi notu yüksek olan kişilerin kredi talepleri değerlendirilirken bazen talep edilen miktara bağlı olarak gelir belgesi istenmez. Böylelikle müşteriler gelir belgesi olmadan kredi kullanabilirler.

Müşteriler yüksek miktarlı kredi talep ettiklerinde ise bankaların incelemesi daha detaylı olur. Böyle durumlarda kredi alınabilmesi için yüksek kredi notunun yanı sıra maddi olarak değeri olan arsa, konut gibi gayrimenkullere ait bilgilerin bankayla paylaşılmasında yarar vardır. Gelir belgesi (maaş bordrosu) olmadan kredi veren bankalar, bu bilginin ardından talep edilen kredi miktarına genellikle olumlu yanıt vermektedir.

Gelir Belgesi Olmadan Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Ülkemizde faaliyet gösteren bankalardan gelir belgesi istemeden kredi veren bankalar şunlardır:

  • Akbank
  • İş Bankası
  • ING Bank
  • Ziraat Bankası
  • Denizbank

Bankalar bazen politika değişikliğine gidebilmekte ve buna bağlı olarak bu liste değişebilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.