Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

[finLoaner1]

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

İnsanlar, günlük yaşam içinde farklı nedenlerden dolayı nakde sıkışabilir. Bazen yapılacak bir tatil bazen ise eğitim masrafları, bütçeleri zorlar ve bundan dolayı da banka kredilerine başvurulur. Bankalardan kullanılacak olan ihtiyaç kredisi seçiminde dikkat edilmesi gereken ilk husus hiç şüphesiz faiz oranlarıdır. Güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları bilinirse yapılacak olan seçim çok daha isabetli olacaktır. Bu yazımızda bankaların güncel faiz oranlarını bulabilirsiniz.

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları Kaçtır?

Bankalar kendi belirledikleri politikalar doğrultusunda insanlara kredi desteği sağlamaktadır. Sağlanan kredi desteğinin maliyetinin büyük ölçüde faiz oranları tarafından sağlanması ve bankalar arasındaki rekabete bağlı olarak bu oranların ciddi değişkenlikler gösterdiği gözlemlenmektedir. Bankalar tarafından verilen güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları şu şekildedir:

Banka Adı Faiz Oranı
Türkiye İş Bankası %2,60
CEPTETEB %2,90
Enpara.com %2,93
ING & Bank %2,99
Burgan Bank %2,99
Halkbank %2,99
Vakıfbank %2,99
HSBC %3,07
Akbank %3,12
Denizbank %3,29

 

Yukarıda yer alan faizler incelendiğinde, bankalar arasındaki farklılık çok daha net bir şekilde anlaşılmaktadır. Bu durum tamamen bankaların kendisiyle ilgilidir. Farklı kar politikalarının buna sebep olduğu söylenebilir.

İhtiyaç Kredisi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

İnsanlar banka kredileri kullanırken genellikle faiz oranlarına odaklanmaktadır. Çünkü maliyetin temel nedeni bu oranlardır. Fakat sadece faiz oranlarına bakılması, doğru olmayabilir. Öncelikle bankalara giderek birebir görüşme yapılmalı ve alınacak olan bütün masraflar öğrenilmelidir. Çünkü masraflar, çok dikkat çekmemesine rağmen bazen maliyetleri ciddi şekilde arttırmaktadır. Bunu internet şubelerinden öğrenmek zor olacağı için banka şubelerine gidilmesi uygun olacaktır. Böylece güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları da teyit edilmiş olacaktır.

İhtiyaç kredisinin maliyetini genellikle yapılan hayat sigortası arttırmaktadır. Bu sigortayı bazı bankalar zorunlu tutarken bazıları ise istememektedir. Bu ve benzer detayların öğrenilmesi, en uygun kredinin kullanılabilmesi için son derece önemlidir.

Bilinmesi Gereken Diğer Hususlar

Bankalar tarafından verilen kredilerin faizleri, farklı hususlara göre değişmektedir. Özellikle Merkez Bankası tarafından belirlenen faiz oranları, çok etkilidir. Son dönemdeki değişkenlik, bu oranlarda dalgalanmaya neden olmaktadır. Bundan dolayı faiz oranlarının değişme ihtimali olduğu unutulmamalıdır.

** Yazımızın üstünde bulunan Kredi Hesaplama Aracı ile kredi hesaplama nızı hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Rakam ve oranları mouse veya klavyenizin sağ ve  sol ok tuşları ile arttırıp azaltarak belirleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz