Hangi Bankalar Hesap İşletim Ücreti Almıyor? Ücretten Kurtulmanın Yolu Nedir?

Banka hesapları, insanların yaşamlarına ciddi kolaylıklar getirir. Birçok avantajı olmasına karşın banka hesapları için alınan hesap işletim ücretleri, insanların canlarını fazlasıyla sıkar. Bundan dolayı bu ücretten kurtulmanın yolu aranır. Bu yazımızda hangi bankalar hesap işletim ücreti almıyor sorusunun cevabını vereceğiz.

Hangi Bankalar Hesap İşletim Ücreti Almıyor?

Hesap işletim ücreti, bankalar tarafından hesaplar için alınan ücrettir. Bu ücret bazı bankalarda 50 TL iken, bazı bankalarda ise 100 TL veya daha yüksek olabilir. Bundan dolayı insanların durduk yere önemli rakamları bankalara ödemesi, son derece can sıkıcı bir durumdur. Ayrıca birden fazla bankada olan hesaplar, bu şekilde ödenecek olan miktarın daha da yükselmesine neden olacaktır. Yazımızın devamında, hangi bankalar hesap işletim ücreti almıyor sorusunun cevabını bulabilirsiniz.

Enpara.com

Türkiye’nin ilk dijital bankalarından olan Enpara, müşterilerinden hesap işletim ücreti almamaktadır. Bundan dolayı banka müşterileri için son derece avantajlı bir banka olduğu söylenebilir. Fakat bu bankanın şubeleri yoktur ve işlemler QNB Finansbank ATM’leri üzerinden ve şubelerinden yapılır. Bunların haricinde Enpara, havale ve EFT için de ücret talep etmez.

CEPTETEB

Türkiye Ekonomi Bankası’nın (TEB) dijital platformu olan CEPTETEB, müşterilerinden hesap işletim ücreti talep etmez. Böylece insanlar, banka hesabı için yüksek rakamları ödemek zorunda kalmaz.

Diğer Bankalar

Kuveyt Türk ve Albaraka da yakın zamanda yapılan açıklamayla, hesap işletim ücreti almayacağını açıklamıştır.

Yukarıdaki bankalar, hangi bankalar hesap işletim ücreti almıyor sorusunun cevabıdır. Bu bankalar, ücret almamak için farklı bir şartın yerine getirilmesini istemez. Bundan dolayı oldukça avantajlıdır. Fakat diğer bilinen bankalar, belli şartların sağlanması durumunda bu ücreti almayacaklarını belirtmektedir. Söz konusu istekler; otomatik ödeme talimatı vermek, hesapta para tutmak ve benzerleri şeklindedir. Bu ve benzer istekler, bankalara göre farklılık göstermektedir.

Bankalar tarafından talep edilen hesap işletim ücretleri, çoğu zaman müşterilere söylenmez. Bunlar bazen küçük taksitler halinde bazen de birkaç taksit halinde hesaplarda para olduğunda tahsil edilir. Dolayısıyla alınan ücretlerin fark edilmesi için hesap bakiyesinin sürekli kontrol edilmesi gerekir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.