İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar

Bankalardan kredi alan kişilerin ödemelerini düzenli bir şekilde yapması gerekmektedir. Eğer ödemeler düzenli bir şekilde yapılmaz ise bankalar, avukatlar üzerinden icra takibi yapabilir. Bu noktada insanların imdadına icralık olanlara kredi veren bankalar yetişmekte ve bu kurumlar tarafından verilen krediler sayesinde insanlar ciddi bir sorunu en hasar ile atlatmaktadır. Bu yazımızda icraya düşen kişilerin kredi kullanabilecekleri bankalar ve bunların şartları hakkında detaylı bilgileri bulabileceksiniz.

Bankalar ve İcra Süreci

Bankaya olan borçların nasıl ödeneceğine dair bir ödeme planı bulunmaktadır. Bu plana göre borçlu olan kişilerin hangi tarihte ne kadar ödeme yapacakları belirtilmektedir. Dolayısıyla da müşteriler, bunu bilerek hareket eder. Fakat bazen maddi şartların bozulması bazen de ekstra harcamaların çıkmasına bağlı olarak ödemede sorunlar çıkmaktadır. Bu aşamadan bankalar farklı aşamaları devreye sokmakta ve borçlu olan kişilere yaklaşık 90 gün süre vermektedir. Bu süre sonunda halen borç ödenmez ise avukatlar üzerinden icra süreci başlamaktadır.

İcra sürecinde de müşterilere 7 günlük bir süre verilir ve bu sürede borcun kapatılması durumunda kişiler, icradan kurtulmuş olur. Bu süreç avukatlar tarafından yürütülür. İcralık olanlara kredi veren bankalar, bu noktada önemli bir rol oynamaktadır.

İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar ve Şartları

İcra sürecinde olan kişilerin borçlarını kapatmaları için son bir şansları daha vardır. Bu süreçte avukat ile anlaşma yapılarak borç tamamen kapatılabilir. Fakat insanların o kısa sürede toplu parayı bulması imkansız olmasa da çok zordur. Bu noktada bankalar tarafından borçlu kişiye son bir şans verilir. Söz konusu şans, genellikle büyük bankalar tarafından verilir. Fakat bu noktada insanların dikkat etmesi gereken önemli bir husus vardır. Her ne kadar icralık olanlara kredi veren bankalar olsa da bunlar, kredi notu kara listeye düşenleri kredi vermemektedir. Bundan dolayı da kara listeye düşülmeden önce sunulan bu son şansın mutlak surette değerlendirilmesi gerekiyor.

Garanti Bankası, TEB, Ziraat Bankası, Halkbank ve QNB Finansbank gibi önemli kurumlar, insanlara farklı şartlarda kredi desteği sağlamaktadır. Bunlar genellikle 48 aya kadar vadeli olurken faiz oranları ise normal kredilerden nispeten biraz daha yüksek olmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.