ING Bank Vadeli Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Kişilerin cumhuriyet altını, çeyrek altın, yüzük, bilezik gibi ziynet eşyalarını banka aracılığı ile koruma altına alması altın hesabı olarak bilinmektedir. Altının yatırım aracı olarak kullanılması eski zamanlara dayanır. Birikim şekli olarak bankada altın hesabının açılması günümüzde giderek tercih edilen bir durumdur. Bu durum altın sahibi kişiler için daha güvenli olmakta, evde bulundurduğu altının kaybolma riskini ortadan kaldırmaktadır. ING Bank vadeli altın hesabı ile merak ettiğiniz bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

ING Bank Vadeli Altın Hesabı Özellikleri Nelerdir?

ING Bank, fiziki olarak getirilen altınları gr bazında değerlendirir ve açılan altın hesabına işler. Bunun dışında hesapta bulunan para 24 ayar altın olarak değerlendirilerek altına çevrilip yine altın hesabına aktarılabilir. Ayrıca kredi kartına verdiğiniz talimat ile de aylık birikiminiz altına çevrilerek vadesiz altın hesabına aktarılabilir. Böylece eski tarihli altın alma, altının düşük ayar olması ya da gramajı az altın alınması gibi problemler bankamız aracılığı ile ortadan kalkar.

ING Bank Vadeli Altın Hesabı Nasıl Açılır?

ING Bank vadeli altın hesabı açmak için öncelikle en yakın şubeye gidilmelidir. Bankada detaylı bilgi alabilir ve altın hesabınızı açabilirsiniz.

Öncelikle bankada vadesiz mevduat hesabınız olmalıdır. Hesap açıldıktan sonra buna bağlı olarak vadesiz altın mevduat hesabınız oluşturulur. Gerek fiziki olarak getirilen altınlar gerekse hesabınızdaki ya da kredi kartınızdaki para gr bazından altına çevrilerek birikim yapmanız sağlanır. Altın hesabınızdaki değişim piyasanın koşullarına göre ya da döviz kurundaki değişikliklere göre artar ya da azalır. Bu dalgalanma ile hesabınızdaki tutar anaparanın üstüne çıkabileceği gibi altına da düşebilir.

ING Bank vadeli altın hesabı açmak için kullanılacak farklı yöntemler de vardır. Söz konusu yöntemlerin işe yaraması için bu bankanın müşterisi olmanız gerektiğini unutmayın. Banka müşterisi iken, yani burada vadesiz bir hesabınız varken, internet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinden altın hesabı açabilirsiniz.

Bu noktaya kadar verilen bilgiler, yakın zamanda yapılan düzenleme ile değişti. Bu yazı kaleme alınmadan önce ING Bank, vadeli altın hesabına aylık %2 faiz veriyordu. Fakat son yapılan değişiklikle, vadeli hesaplar arasından altın çıkarıldı. Yakın zamanda eklenip eklenmeyeceği ise bilinmiyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.