İnternetten Vergi Borcu Yoktur Yazısı Nasıl Alınır ?

 

İnternet teknolojisi sayesinde insanlar birçok işlemi bilgisayar başından halledebiliyor. Bunlardan bir tanesi de “Vergi borcu yoktur” yazısıdır. Normalde bu yazının alınabilmesi için insanların vergi dairesine giderek dilekçe vermesi gerekiyor. Fakat internetten verilen hizmet sayesinde bu işlem artık çok daha kolay ve kısa sürede yapılmaktadır. İnternetten vergi borcu yoktur yazısı nasıl alınır diyen insanların aşağıdaki adımları izlemesi yeterli olacaktır. Bu adımlar şu şekildedir:

  • İnternet Vergi Dairesi’ne giriş yapıldıktan sonra sayfanın en altında bulunan “Dilekçematik” butonuna basılmalıdır.
  • Daha sonra açılan sayfada farklı seçenekler olduğu görülecektir. Bunlardan “Borcu Yoktur Yazısı Alma Dilekçesi” butonuna tıklanır.
  • Açılan form doldurulduktan sonra en altta bulunan “Göster” butonuna basılarak işlem tamamlanır.

İnternetten Vergi Borcu Yoktur Yazısı Çıktısı Alma

İnternetten vergi borcu yoktur yazısı nasıl alınır sorusunun dışında insanlar bunun çıktısının nasıl alınacağını da merak etmektedir. Formda belirtilen mail adresine bu belge gönderilecektir. Buradan indirilerek herhangi bir bilgisayardan bunun çıktısı kolaylıkla alınabilir. İnsanlar böylece vergi dairelerinde sıra beklemeden oturdukları yerde bu işlemi yapmış olacaklar.

Bu işlem internet üzerinden önceden daha farklı şekilde yapılıyordu fakat son güncellemeden dilekçeler bölümünün yeri değişmiştir. Dolayısıyla da bundan sonrada benzer değişiklikler yapılabilir. Böyle durumlarda site içinden dilekçeler ya da dilekçematik bölümleri üzerinden bu ve benzer belgeler alınabilir. Fakat girilen bilgilerin doğru olduğundan emin olunmalıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz