İşe Erken Gitmenin Dezavantajları Nelerdir?

Mantık olarak düşününce işe erken gitmenin ne gibi dezavantajı olabilir ki? Diye sorabilirsiniz. İş yerine giden ilk kişi olmak, veya oradan en son çıkmak size her zaman avantaj sağlamayacaktır. Şimdi merak ettiğiniz nedenlere bir geçelim.

İş konusunda çok fazla istekli olmak sizin için çok iyi olabilir, hatta olgun yönetici kadrosu altında çalışıyorsanız bu size artı olarak dönüyordur. Fakat iş yerinde çok istekli olmak her zaman olumlu sonuç doğurmuyor, yöneticiler size karşı cephe alabilir, o yüzden dozajı iyi ayarlayın.

İşe erken gitmeye çalışmak, oraya ilk giren olmak aslında üst kadrodakilerin gözüne girmeye çalışmak demektir. Eğer sadece yöneticilere saygılı olur, iş arkadaşlarınızı umursamazsanız büyük sıkıntı yaşarsınız. Kimse sizi aralarına alamaz, sürekli arkanızdan konuşurlar, bu durum müdürlerin katına kadar ulaşırsa iş yaşamınızda tehlikeye girecektir.

Ofislere erken gitmenin dezavantajından bahsettik, eğer kötü niyetli değilseniz işinizi gelişimine önem verin. Diyelim ki çok erkenden gidiyorsunuz, aynı zamanda hiçbir işiniz ilerlemiyor, bu sefer birilerine yaranmak için orada olduğunuz kanısı oluşur. Bu yüzden, bir şeyler kötü gittiğinde herkesin suçu üzerine attığı kişi olmayın.

Aslında ofise ilk gelen olmanızın avantajı gerçekten yok, çünkü yöneticiler sizden sonra gelecek, erken gelmiş olsa da odasında olacak, hiçbir müdür bugün işe ilk kim geldi diye sormaz, boşa çabalamak gibi olur. Siz iş hayatınızda başarılı olmak için verilen görevleri düzenli şekilde yapın, iş yerinizdeki herkesi eşit derecede saygılı olun. Kendi denginiz kişilere saygısız davranıp diğerlerine düzgün davranmayın, neyseniz o olun, doğal olun, ondan sonrası kendiliğinden gelecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.