Kolay Kredi Veren Bankalar

Acil para ihtiyacı olan kişilerin ilk adresi genellikle dostları olur. Çünkü bankaların kredi süreçleri biraz uzundur ve insanların beklentilerini bu bakımdan tam olarak karşılamaz. Fakat bu durum bazı bankalar tarafından verilen kredilerle değişmiştir. Kolay kredi veren bankalar sayesinde insanlar hızlı bir şekilde ihtiyaç duyduğu nakde kavuşmakta ve sorunlarını gidermektedir. Bu yazımızda kolay ve hızlı kredinin nasıl alınacağına ve bunun şartlarının neler olduğuna dair önemli hususlardan bahsedeceğiz.

Bankalar Kolay Kredi Verir Mi?

Bankaların işleyişindeki temel prensibi kavrayan kişiler, kolay ve hızlı kredinin nasıl alınabileceğini net bir şekilde öğrenecektir. Bilindiği gibi finans kurumları teknoloji etkin bir şekilde kullanmaktadır. Bu kullanım hem insanların bilgilerinin tutulmasını kolaylaştırmakta hem de taleplerin alınmasına imkan vermektedir. Daha önceki zamanlarda insanlar sadece şubelerden kredi talep ederken, günümüzde ise bu durum değişmiştir. İnsanlar artık internet üzerinden ya da SMS ile de taleplerini bankaya iletmektedir.

Finans kuruluşlarının temel hedefi insanların ihtiyaçlarını gidermek ve onlara yardımcı olmak değildir. Buradaki temel hedef para kazanmaktadır. Bundan dolayı da kolay kredi veren bankalar, geri ödenmesinde şüphe duymadıkları kredileri onaylar. Bunun haricindeki kredilerin onaylanması söz konusu bile değildir. Peki, bu kurumlar değerlendirmeleri nereden yapar? Tabii ki sistem üzerinde yer alan kredi notu ve gelir düzeyi üzerinden bu kontrolleri yapar. Buna bağlı olarak da ortaya çıkan sonuca göre müşterilerden gelen talep onaylanır ya da reddedilir.

Kolay Kredi Veren Bankalar ve İstenen Şartlar

Kolay kredi veren bankalar, öncelikle insanların kredi notlarını değerlendirmektedir. Kredi notu 1500 üzerinde olan kişilerin talepleri olumlu karşılanır. Daha düşük olan kişilerin ise gelir düzeylerine ve mevcut borçlarına bakılır. Buradaki inisiyatif, ilgili personeldedir.

Ülkemizde hızlı ve kolay olarak verilen kredilerden öne çıkanlar şunlardır:

  • com: Banka şubesine gitmeden, belge götürmeden alınan bir kredidir. Kişilerin gelirlerine göre miktarı değişir, vade ise 48 aydır.
  • CEPTETEB: 30.000 TL’ye kadar kredi imkanı vardır. Vade ise 36 ay ile sınırlıdır. İnsanlar bu krediye de internet üzerinden başvuru yapabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.