KOSGEB ten Hibe Kredisi Almak İçin Ne Yapılır ?

KOSGEB tarafından girişimcileri desteklemek amacıyla bir takım krediler verilmektedir. Bunların bir kısmı faizsiz iken bir kısmı ise hibe şeklindedir. Yani girişimciler gerekli olan şartları sağladığı takdirde KOSGEB bu kişilere geri almamak üzere kredi vermektedir. Bu önemli fırsatı değerlendirmek isteyen girişimciler KOSGEB ten hibe kredisi almak için ne yapılır sorusunu sormaktadır.

Hibe kredisini alabilmek için girişimcilerin bilmesi gereken bir takım hususlar vardır. KOSGEB, girişimcileri destekler yani yapmış oldukları projelere destek verir. Ortaya bir iş ya da proje konulmadan hibe kredi alarak işe başlanılması gibi bir durum söz konusu değildir. Bunun bilinmesi ve buna göre hareket edilmesi gerekir.

KOSGEB Hibe Kredisi Şartları

KOSGEB tarafından verilen hibe kredinin bazı şartları vardır. Bu şartlardan önemlileri şunlardır:

  • Detaylı bir proje hazırlanması
  • Yapılacak olan projenin desteklenen alanda olması
  • Girişimcilik eğitimine katılarak sertifika alınması
  • Yapılacak harcamaların mutlaka faturalandırılması

KOSGEB ten hibe kredisi almak için ne yapılır konusunda öncelikle yukarıda belirtilen şartların sağlanması gerekir. Daha sonra ise yapılan başvurunun kabulü beklenmelidir. Proje kapsamında istenilen miktarın bazen tamamı bazen ise daha azı verilebilmektedir. Bundan dolayı kişilerin kendi planlarını buna göre yapması, ileride ciddi sıkıntıların önüne geçilmesini sağlayacaktır. KOSGEB tarafından verilen hibe kredi, faturalandırılmış olan harcamaların %60 ile %90’ı arasındaki bir oranda verilir. Bu oranlar bölge ve girişimci cinsiyetine göre değişir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.