Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar ?Bankalara kredi için başvuru yapıldığında, bankalar öncelikle kredi notuna bakmaktadır. Bilindiği gibi yakın zamanda uygulanmaya başlandı ve kişilerin bankacılık işlemlerinin bir özeti olarak kabul edilmektedir. Eğer kişilerin ise bazı bankalar talepleri kabul etmemektedir. Bundan dolayı da çok daha önemli bir hale gelmektedir. Söz konusu bankalar, kişilerin notu düşük olsa bile taleplerini kabul etmektedir.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Bankalar, kredi taleplerini değerlendirirken geri ödeme noktasında sorun olmamasına emin olmak ister. Bundan dolayı da farklı belgeleri müşterilerinden ister. Bu belgelerin haricinde ise kredi notları da kontrol edilir. Fakat bazı bankalar bu notlar düşük olsa dahi kredi taleplerine olumlu yanıt vermektedir. Söz konusu bankalar şunlardır:

  • ING Bank
  • QNB Finansbank
  • Yapı Kredi Bankası
  • TEB
  • Akbank

Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar yukarıda yer almaktadır fakat kredi kullanacak olan kişilerin bilmesi gereken bir takım hususlar vardır. Bunların başında kara liste gelmektedir. Eğer bir kişi kredi borcunu ödeyememiş ve kara listeye düşmüş ise 5 yıl boyunca hiçbir bankadan kredi kullanamaz. Bu kural kesindir ve şimdiye kadar esneklik gösterilmemiştir. Ayrıca bankalar kredi notu düşük olan kişilere hem daha az miktarda kredi vermekte hem de verdiği krediye daha nispeten daha fazla faiz uygulamaktadır.Bir önceki yazımız olan Çalışmayan Ev Hanımları Kredi Çekebilir Mi ? başlıklı makalemizde çalışmayan ev hanımları, ev hanımı kredi çekebilir mi ve ev hanımları kredi hakkında bilgiler verilmektedir.