Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren BankalarBilindiği gibi bankalardan kredi almak için bazı şartlara sahip olunması gerekir. Bunlardan birisi de yüksek kredi notunun olmasıdır. bankalarla yapılan işlemlerin çokluğu, ödemelerin zamanında yapılması, kredi kartı kullanımı ve zamanında borçların ödenmesi kredi notuna etki eden durumlardır. Bankalar böyle müşterilerle çalışmayı tercih ederken vermeyi riskli görmektedir. Buna rağmen düşüklere kredi veren bankalar var mıdır sorusu ihtiyaç sahipleri için merak konusudur.

İhtiyaç halinde bankadan kredi almak neredeyse herkesin başvurduğu bir yöntemdir. Düşük kredi notuna sahip kişiler banka ile kredi anlamında iletişim kurmanın zor olduğunu bilmektedirler.ancak olsa dahi düzenli gelirin olması, kefilin olması ya da ipotek gösterilebilecek bir varlığın olması kredi almayı kolaylaştırabilir.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Bazı bankalar yılın belli dönemlerinde kampanya yaparak olanlara da yüksek faiz uygulayarak kredi verebilmektedir. Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar şunlardır:

  • Aktif Bank
  • FİBABANK
  • Garanti Bankası
  • Vakıfbank
  • Halkbank
  • Ziraat Bankası
  • ING Bank
  • ICBC Bank
  • Burgan Bank

Bu bankalar düşük findekse sahip olanlar için bir fırsat olabilir. Ancak bu bankalara gidildiği takdirde hemen kredi alınması söz konusu olmayabilir. Kredi notu olarak sıfır ya da riskli grupta olanların kredi alması neredeyse imkansızdır. Bunun dışında ödeme anlamında banka ikna edildiği takdirde az riskli kredi notuna sahip olanlar dahi kredisini alabilir. Bunun için de düzenli gelir, kredi kartı borcunun zamanında ödenmesi ya da bir yüksek gelirli bir kefilin olması önemli bir faktördür. Bu şartlarda kredi çekilebilir ve zamanında ödeme yapılarak da kredi notu yükseltilebilir.

Bazı Bankaların İstedikleri Şartlar

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar arasından Aktif Bank çok tercih edilen bankalardan biridir. İnternet üzerinden şubeye gitmeden masrafsız bir şekilde N kolay kredi sayfasından başvuru yapılabilir. Faiz uygulaması 2,89 olan bu bankadan anında kredi çekilebilir.

Bir başka internet bankacılığı olan Enpara.com ise yine aynı şekilde internet üzerinden büyük oranda kefil istemeden masrafsız kredi çekmenize fırsat verebilir. Faiz uygulaması ise 2,93’tür.Bir önceki yazımız olan İş Bankası Vadeli Dolar Hesabı Nedir? Nasıl Açılır? başlıklı makalemizde dolar vadeli mevduat, döviz hesabı ve döviz mevduat hakkında bilgiler verilmektedir.