Kredi Notu Ne Zaman Güncellenir? Kredi Notu Neye Göre Yenilenir?

İnsanların bankalarla olan ilişkilerini gösteren kredi notunun önemi her geçen gün biraz daha net bir şekilde anlaşılmaktadır. Bankalar, müşterilerin isteklerine cevap vermeden önce kredi notlarına bakar ve bu notun seviyesine göre cevap verir. Özellikle buradaki notu düşük olan kişiler kredi notu ne zaman güncellenir sorusunu sıklıkla sormaktadır.

Kredi Notu Ne Zaman Değişir?

Kredi notunun ne zaman değişeceğiyle ilgili farklı inanışlar vardır. Bunlardan bazılarında bu notların 3 yıl ile 5 yıl arasında sıfırlanacağını iddia etmektedir. Fakat bu iddia tamamen yanlıştır. Kredi notlarının değişmesinin sabit bir süresi yoktur. Söz konusu değişim tamamen kişilerin bankalarla yaptıkları işlem sıklığına göre belirlenir.

Kredi notunu düşüren olayların üzerinden zaman geçmesi, bunların ağırlığının biraz daha azalmasını sağlar. Fakat notun yenilenmesinin ana etkeni, kişilerin yeniden bankalarla çalışmasıdır. Bankalarla yeniden çalışılmaya başlandıktan sonra kredi notu hemen her ay yenilenir. Eğer işlemler iki ya da daha uzun sürede bir yapılıyorsa buna bağlı olarak yenilenme süresi de değişkenlik gösterir. Bundan dolayı kredi notu ne zaman güncellenir sorusunun net bir yanıtı yoktur.

Kredi Notu Neye Göre Yenilenir?

Kredi notu, kişilerin bankacılık işlemlerine göre yenilenir. Notunun yükselmesini isteyen müşterilerin bu işlemlere dikkat etmesi ve özellikle borçlarını zamanında ödemesi gerekmektedir. Böylece yaklaşık bir ay sonra kredi notunun az da olsa yükseldiği görülecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.