Kredi Notunu 1 Ayda Artırmanın Yollarıdüşük olan kişilerin kredi talepleri genellikle reddedilmektedir. Bundan dolayı bu kişilerin izlemesi gereken farklı yollar vardır. Bu kişiler ya kefil ve teminat yoluyla kredi kullanacak ya da kredi notlarını kısa sürede yükselteceklerdir. Kredi notunu 1 ayda artırmanın yolları sayesinde insanlar kredi kullanabilirler. Fakat burada bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken çok farklı hususlar vardır.

Kredi Notunu 1 Ayda Artırmanın Yolları Nelerdir?

Öncelikle kredi notlarının bankalarda yapılan bütün işlemlerden etkilendiğinin bilinmesi gerekiyor. Bankalar genellikle bir aylık periyotlarda yapılan işlemleri değerlendirmekte ve bunlara göre kredi notlarını güncellemektedir. Kredi notlarını bu sürede arttırmak isteyenlerin uygulaması gereken yöntemler şunlardır:

  • Kredi kartı borçlarının zamanında ve tam olarak ödenmesi
  • Banka hesaplarında bir miktar para bulundurulması
  • Var ise kredi ödemelerinin düzenli olarak yapılması
  • Faturalar için otomatik ödeme talimatı verilmesi
  • Mini krediler kullanılarak düzenli ödenmesi

Yukarıda kredi notunu 1 ayda artırmanın yolları yer almaktadır. Bunlar dikkatli bir şekilde incelendiğinde bankaların aktif ve doğru bir şekilde kullanılması gerektiği anlaşılmaktadır.

Kredi Notu 1 Ayda Ne Kadar Artar?

Banka müşterilerinin merak ettiği konulardan birisi de kredi notunun ne kadar artacağıyla ilgilidir. Bunun için net bir şey söylemek mümkün değildir fakat yapılan işlemlere bağlı olarak 150 ile 300 puan arasında bir artışın olması muhtemeldir. Tabi burada kişilerin mevcut kredi notları da çok önemlidir.Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar ? başlıklı makalemizde kredi notu, kredi notu düşük ve kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.