Maaş Bordrosuz Kredi Veren Bankalar

Kredi için bankalara başvuru yapan kişilerden bazı belgeler istenir. Bunların arasında ilk sırada genellikle maaş bordrosu olur. Fakat söz konusu belgeyi istemeyen bankalar da mevcuttur. Maaş bordrosuz kredi veren bankalar, değerlendirmelerini farklı kriterlere göre yapar. Bundan dolayı da resmi bir işi olmayan ya da resmiyette düşük gelire sahip olan kişiler, bu tür kredileri daha fazla tercih etmektedir. Yazımızda, bu kredilere ait farklı detayları bulabilirsiniz.

Maaş Bordrosuz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Bankaların izlemiş oldukları politikaların temelinde para kazanmak vardır. Bundan dolayı da verdikleri kredilerin geri döneceğinden emin olmak için kişilerden bir takım belgeler ister ve bunun haricindeki kriterlere göre de değerlendirmeler yapar. Burada temel hedef, insanların gelirlerinin öğrenilmesi ve böylece kredileri ödeyip ödemeyeceklerini anlamadır. Fakat bunun dışında farklı nedenler olduğunun da bilinmesi gerekiyor.

Ülkemizde faaliyet gösteren ve maaş bordrosuz kredi veren bankalar hakkında bilinen bazı yanlışlar vardır. Söz konusu bankaların bütün kredileri bu şekilde değildir. Bazı krediler için maaş bordrosu ya da gelir belgesi talep edilmesine karşın bazı krediler için ise böyle bir talep söz konusu olmayabilir. Bundan dolayı bankalar arasında seçim yapılırken bu ayrıntıya dikkat edilmesi gerekmektedir.

Gelir belgesiz kredi veren bankalar şu şekilde sıralanabilir:

  • Odeabank
  • TEB
  • QNB Finansbank
  • Garanti Bankası
  • Türkiye Ekonomi Bankası
  • ING Bank

Yukarıda sayılanlar haricinde de belge istemeyen bankalar vardır fakat bunların nispeten biraz daha öne çıktıklarını söylemek yanlış olmayacaktır.

Kredi Kullanabilme Şartları Nelerdir?

İnsanlar maaş bordrosuz kredi veren bankalar tarafından farklı şartların istenmediğini düşünebilir fakat durum böyle değildir. Bunlar farklı kriterlere göre inceleme yapmaktadır. Söz konusu incelemelerin başında hiç şüphesiz kredi notları gelmektedir. Sistemde yer alan bu not yüksek ise kişilerin taleplerinin onaylanma ihtimali çok daha yüksek olacaktır. Bunun haricinde ise sistemde yer alan gelir var ise bu da mutlaka kontrol edilir. Böylece kişilerin talepleri daha ayrıntılı olarak incelenerek cevaplanır. Burada bilinmesi gereken bir husus daha vardır ve o da söz konusu kurumların verdikleri kredilerin genellikle düşük miktarlı olmasıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.