Online Kredi Veren Bankalar

[finLoaner1]

 

Gelişen teknolojiyle birlikte bankalar, verdikleri hizmeti farklı platformlara kaydırmaktadır. Bunun en önemli örneklerinden birisi internet üzerinden verilen kredilerdir. Online kredi veren bankalar, insanların çok kısa sürede kredi kullanabilmesini sağlar.

İnternet üzerinden kredi veren bankalar, yapılan başvuruları çok kısa sürede değerlendirmektedir. Özellikle kredi notu yüksek olan kişilerin talepleri kabul edilmektedir. Kişilerin kredi istedikleri bankada hesapları var ise onaylanan krediler direkt bu hesaplara aktarılır ve insanlar şubeye gitmeden kredi kullanmış olurlar.

Online Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Ülkemizde faaliyet gösteren bankaların önemli bir kısmı internet üzerinden kredi başvurusu almasına karşın, bazıları bu alanda daha öne çıkmış durumdadır. Bu bankalar şunlardır:

  • CEPTETEB (TEB)
  • Enpara.com (QNB Finansbank)
  • ING Bank E-Kredi
  • N Kolay Kredi (Aktif Bank)

Online kredi veren bankalar tarafından kefil ya da herhangi bir belge istenmemektedir. Dolayısıyla da kişilerin kredi notları ve resmi olarak gözüken gelirleri taleplerin değerlendirilmesi noktasında çok önemlidir. Ortalama 5-10 dakika içerisinde kredilerin sonuçları belli olmaktadır.

Kredi talepleri değerlendirilirken bankalar ilk anda belge istemez fakat ilerleyen süreçte farklı bir durum görmeleri halinde belge talep edebilirler. Bu belgeler bankalara ulaştıktan sonraki ilk iş gününde kredi talebi cevaplandırılır. Fakat burada bilinmesi gereken bir başka husus daha vardır. Bu şekilde yapılan kredi taleplerinde miktar düşüktür. Genellikle 3.000 TL ile 10.000 TL arasındaki krediler bu şekilde verilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.