Online Kredi Veren Bankalar  • Konut Kredisi
  • İhtiyaç Kredisi
  • Taşıt Kredisi
Kredi Tutarı:
Kredi Süresi: (Ay)
Faiz Oranı:
Aylık
Faiz
Toplam
Kredi Tutarı:
Kredi Süresi: (Ay)
Faiz Oranı:
Aylık
Faiz
Toplam
Kredi Tutarı:
Kredi Süresi: (Ay)
Faiz Oranı:
Aylık
Faiz
Toplam

 

Gelişen teknolojiyle birlikte bankalar, verdikleri hizmeti farklı platformlara kaydırmaktadır. Bunun en önemli örneklerinden birisi internet üzerinden verilen kredilerdir. veren bankalar, insanların çok kısa sürede kredi kullanabilmesini sağlar.

İnternet üzerinden kredi veren bankalar, yapılan başvuruları çok kısa sürede değerlendirmektedir. Özellikle kredi notu yüksek olan kişilerin talepleri kabul edilmektedir. Kişilerin kredi istedikleri bankada hesapları var ise onaylanan krediler direkt bu hesaplara aktarılır ve insanlar şubeye gitmeden kredi kullanmış olurlar.

Hangileridir?

Ülkemizde faaliyet gösteren bankaların önemli bir kısmı internet üzerinden kredi başvurusu almasına karşın, bazıları bu alanda daha öne çıkmış durumdadır. Bu bankalar şunlardır:

  • CEPTETEB (TEB)
  • Enpara.com (QNB Finansbank)
  • ING Bank E-Kredi
  • N Kolay Kredi (Aktif Bank)

Online kredi veren bankalar tarafından kefil ya da herhangi bir belge istenmemektedir. Dolayısıyla da kişilerin kredi notları ve resmi olarak gözüken gelirleri taleplerin değerlendirilmesi noktasında çok önemlidir. Ortalama 5-10 dakika içerisinde kredilerin sonuçları belli olmaktadır.

Kredi talepleri değerlendirilirken bankalar ilk anda belge istemez fakat ilerleyen süreçte farklı bir durum görmeleri halinde belge talep edebilirler. Bu belgeler bankalara ulaştıktan sonraki ilk iş gününde kredi talebi cevaplandırılır. Fakat burada bilinmesi gereken bir başka husus daha vardır. Bu şekilde yapılan kredi taleplerinde miktar düşüktür. Genellikle 3.000 TL ile 10.000 TL arasındaki krediler bu şekilde verilir.Bir önceki yazımız olan Kredi Çekebilmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalıdır ? başlıklı makalemizde en düşük kredi notu, kredi çekebilmek için ve kredi notu kaç olmalı hakkında bilgiler verilmektedir.