Online Pazarlama Teknikleriyle Marka Değeri Artırmanın Yolları

Üretim yapan, ticari amaçlar güden, markasını en iyi yerlere taşımaya çalışan firmalar arttık online dünyayı, yani sosyal medyayı kullanıyorlar. Dijital pazarlamanın üst düzey noktalara geldiği günümüzde, online takipçiler sayesinde marka değerinizi artırabilirsiniz. Tabi, burada müşterilerinize sunduğunuz kaliteli içerikler büyük önem arz ediyor.

Online topluluklar sayesinde belki markanızı yükseltebilirsiniz ama işiniz kolay olmayacak, çünkü sizin sevenlerin yanında eleştiren de büyük bir kitle olacak. Sosyal medyadaki kişilerin ziyaret ettikleri siteleri iyi incelemek, neden orayı seçtiklerini bilmek, sizlere yatırım ve geliştirme konusunda faydalı fikirler verecektir. Şimdi sizlere marka değerinizi artırabilmek için online takipçilerinizi nasıl elde edeceğiniz hakkında fikirler vermek istiyorum.

Markanıza Destek Veren Müşteriler ile İletişim

Online takipçiler içinde markanıza değer katacak, onları tanıtacak, sonuna kadar destek verecek kişiler yer alabilir. Sosyal medya platformları bir hayli fazla ve bunların hepsi farklı türde kişileri barındırmaktadır. Mesela, Twitter kullanan kişilerin çoğunlukla ünlü isimlerden oluştuğunu görürsünüz, bu kitleye hitap etmek için Twitter kullanın. Son zamanların yeni gözdesi Pinterest ise, kendini bloglara adamış, gerçek ve hayat tarzlarını yansıtan kişilerden oluşur. Markanızı sürekli takip eden kişiler belki de sizin gönüllü olarak çalışabilir, yani sizin ürünleriniz hakkında düşündükleri iyi şeyleri arkadaşlarına aktararak size yeni müşteriler kazandırabilirler. Bu yüzden takipçileriniz ile bire bir iletişime geçin, onlara indirimli ürünler ve hediyeler sunun, onlar da sizin marka değerinizi artırsınlar.

Sosyal Medyada Reklam Yayınlamak

Reklam, şüphesiz ürünlerinizin sınırsız şekilde satılmasını sağlayacak bir yöntemdir ki, herkesin sosyal medyada olduğunu düşünürsek burada reklam yayınlamak iyi fikir olacaktır. Facebook reklamları, bildiğiniz gibi pat diye karşınıza sponsor bağlantılar çıkar, siz de bu şekilde reklam vererek, sadece ilgi alanı ürününüz ile alakalı olan kişilere reklam yaparak markanızın değerini artırabilirsiniz. Twitter ve Pinterest gibi sosyal medya platformlarında da reklam yayınlayarak müşteri kitlenizi artırabilirsiniz.

Kaliteli İçerik Paylaşımı

Online takipçilerinizi artırmak ve onları sürekli tutabilmek için kaliteli içerik paylaşımdan yararlanmalısınız. Siz, müşterilerinize ne kadar faydalı olursanız onlar da size o kadar faydalı olur. Böylece sizi takip etmeye devam ederler ve sunduğunuz kaliteli içerikleri paylaşarak tanıtımınızı ücretsiz yapmış olurlar.

Sosyal medyada paylaşım yapmış olduğunuz içerikleri inceleyin ve hangilerinin beğenildiği not edin. Buna benzer içerikleri paylaşarak daha etkili marka tanıtımı yapabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.