Peşinatsız Ev Kredisi Çekilebilir Mi ?

Konut kredisi kullanan kişilerin satın alacakları evin değeri, banka tarafından gönderilen eksper tarafından tespit edilir. Daha sonra ise bu tespitin %80’i kredi olarak verilir. Yani insanlar ev almak için konut kredi kullandıklarında, peşinat ödemeleri gerekir. Peşinatsız ev kredisi kullanmak isteyenlerin ise farklı bir yol izlemesi gerekmektedir.

Peşinatsız Ev Kredisi Nedir?

Peşinatsız yani önden para ödemeden ev alabilmek için insanların farklı seçenekleri vardır. Söz konusu seçeneklerin ilki bankalardan bazıları tarafından uygulanan mortgage sistemidir. Bu sistemde hem vadeler çok uzundur hem de faiz oranların az da olsa biraz daha düşüktür. Dolayısıyla da kullanıcılar için son derece avantajlı bir sistemdir. Fakat bu sistemde alınan konut ipotek edilir ve evi alan kişiler, borçlarını tamamen ödemeden ipotek kaldırılmaz.

Peşinatsız ev kredisi kullanmanın farklı bir yolu daha vardır. Bu yöntemde de ipotek uygulaması bulunur fakat bu defa iki ayrı konut için bu uygulama yapılır. Peşinatsız olarak konut kredisi kullanmak isteyen kişilerin hem alacakları evler hem de gösterecekleri gayrimenkul ipotek edilir. Böylece bankalar satın alınacak evin tüm ücretini kredi olarak verirler.

Konut Projeleri ile Peşinatsız Ev Fırsatları

Peşinatsız olarak ev almak isteyenlerin bir başka seçeneği de projelerden yararlanmaktır. Bazı inşaat şirketleri ile bankalar arasında anlaşmalar yapılmakta ve alınacak evin tüm ücreti kredi olarak verilmektedir. Üstelik bunun için ekstra bir şart da istenmemektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz