Prezentabl Nedir, Nasıl Prezentabl Olunur?

Birçok köklü hizmet firmalarına iş başvurusu yaparken aradıkları özelliklerde mutlaka prezentabl kelimesini duymuşsunuzdur. Ya da buralarda duymasanız dahi herhangi bir sohbet ortamında beni prezentabl olmadığım için işe almadılar ne yazık ki gibi cümleler geçmiştir. Şimdi herkesin aklında tek bir soru var.

Nedir bu prezentabl? Prezentabl kelime anlamıyla insanın kendini sunulabilir bir hale getirmesi demektir. Bundan anlayacağınız şey insanın görüntüsüne dikkat etmesi, toplum tarafından hoş karşılanacak kıyafetler giymesi, yüz bakımına özen göstererek sakalsız bir şekilde toplum içine çıkması gibi oldukça fazla çoğaltabileceğimiz özelliklerdir.

Prezentabl insanların en büyük avantajlarından biri bir pazarlama esnasında karşıdaki kişiyi hoş görünümü ile etkileyerek bir taban oluşturması ve artık bundan sonra sözleriyle karşıdaki kişiyi kolayca ikna edebilmesidir. Özellikle büyük konfeksiyon mağazalarında ya da teknoloji mağazalarında ilk aranan şartlardan biri de prezentabl olmaktır. Çünkü müşteri ile birebir iletişime geçeceğiniz bu gibi ortamların sizden istediği öncelikli özelliklerden biri de şüphesiz budur. Ancak prezentabl olmak kelimesini çok daha uç noktalara taşıyan insanlar olabilir ve böyle bir yanılgıya düşebilirler. Bu yanılgı toplumun beklentilerinden çok daha üst düzey bir imaj ve tarza sahip olmak gerekir. Yanlış bir düşünce biçimi ile birleştiğinde ortama çok da hoş olmayan bir görüntü çıkar. Bu yüzden mümkün olduğu kadar normal ölçülerde sınırları da zorlamadan kişisel bakıma özen gösterilmeli ve müşteriler ile sağlıklı bir şekilde diyalog halinde olunabilmelidir.

Prezentabl olmak için herhangi bir kaynağı araştırmak ya da uzun çalışmalar yapmak gerekmiyor. Yüz görünümünüzü iyileştirmek için baylar düzenli tıraş olabilir bayanlar ise aşırıya kaçmayan makyaj yapabilir. Bunun yanı sıra erkekler ve bayanlar takım elbise gibi düzenli kombinler tercih edebilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.