Şekerbank Vadeli Altın Hesabı Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Bankalar insanların ihtiyaçlarına göre sürekli kendilerini yenilemekte ve hizmetlerine bir yenisini katmaktadır. Bu yenilikler insanların daha rahat bir hayat sürdürebilmesi için önemli adımlardır. Yıllardır ziynet eşyalarını saklamak için türlü yollar arayan kişiler artık güvenle ve içi rahat bir şekilde bankada değerlendirebilir. Şekerbank vadeli altın hesabı ile müşterilerine hizmet vermekte ve birikimine ek kazanç fırsatı sağlamaktadır.

Şekerbank Vadeli Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Daha önce bankada Türk lirası vadesiz mevduat hesabı bulunan müşteri vadeli altın hesabı açma talebinde bulunur. Şekerbank ’ta tasarruf yapmak isteyen müşteriler altınlarını fiziki olarak bankaya getirir. Burada altınlar İstanbul Altın Rafinerisi yetkilileri tarafından 24 ayar 995/1000 saflığına getirilir. Eksperler tarafından yapılan altın değerleme işlemi kur üzerinden yapılmayacağı için herhangi verilen altınlarda bir değer kaybı yaşanmaz. Hatta bankalarda altın birikimi yapmanın; eski tarihli altın kullanılmaması, altınların gramajında düşüklük ya da düşük ayarlı olmaması gibi avantajları vardır.

Bankaya getirilen bilezik, kolye, yüzük, küpe, çeyrek ya da cumhuriyet altını gibi fiziki ziynet eşyaları eksperler tarafından gr bazında değerlendirilir ve o şekilde altın hesabına aktarılır. Eline altın geçtikçe bankada değerlendirmek isteyen müşteri bankanın altın tasarruf günlerini takip etmelidir. Bankada her zaman bu işlem yapılmamaktadır. Bu şekilde Şekerbank vadeli altın hesabı açılmış olur.

Şekerbank Vadeli Altın Hesabı Özellikleri

Bankada vadeli altın hesabı ile hem güvenli birikim yapmak hem de bu birikimden kazanç elde etmek isteyen müşteriler kendisi için uygun vade süresini seçerler. Vade süresi 92 ve 364 gün aralığında müşterinin istediği gün sayısı olarak belirlenir. Şekerbank vadeli altın hesabı için an az limit 250 gr’dır.

Bu hesapta faiz tutarı üzerinden %15 stopaj kesintisi yapılmaktadır. Belirlenen vade süresi ve hesap açılış alt limiti piyasa şartlarına göre banka tarafından değiştirilebilmektedir. 100.000 TL karşılığındaki altın hesabı bakiyesi Tasarruf Mevduatı Sigortası kapsamında yer almaktadır.

Vadeli altın hesabı açma işlemleri için şubeye gitme şartı yoktur. İstenilirse internet ya da mobil bankacılık kullanılarak ya çağrı merkezini arayarak hesap açabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.