Şekerbank Vadeli Döviz Hesabı Nedir? Nasıl Açılır?

İnsanlar elde ettiği kazancı gayrimenkul olarak değerlendirebildiği gibi yabancı para alım satımı yaparak ya da altına çevirerek de değerlendirebilir. Tercihini dövizden yana kullanan kişiler kendi imkânları ile birikim yapmak yerine bankaların döviz hesabı hizmetini kullanabilir. Böylece birikimini koruma stresinden uzaklaştığı gibi Şekerbank vadeli döviz hesabı ile birikimine ek kazanç sağlamış olur. Belli bir vade süresi ile açılan döviz hesabı hem bankanın yararına hem de faiz getirisinden dolayı kişilerin yararına olacaktır.

Şekerbank Vadeli Döviz Hesabı Nasıl Açılır?

Şekerbank’ta vadeli döviz hesabı açtırmak isteyen müşteriler kimlik ve vergi numarası ile en yakın şubeye gider. Burada ilgili kişiden döviz hesabının ayrıntılarını öğrenebilir. Daha önce bu bankanın müşterisi olan kişiler ise şubeye gitmeden internet ya da mobil bankacılık üzerinden hesabı açabilir. Gerekli bilgileri bankada kayıtlı olan kişiler internet üzerinden açılan sayfada istenilen formu eksiksiz doldurmalıdır. Hesap açmanın bir diğer yolu ise bankanın çağrı merkezini aramaktır.

Müşteriler döviz olarak dolar ya da Euro kullanabilir. Döviz hesabının açılması ile birlikte yurt dışına döviz olarak havale yapabilir. Gündemi takip ederek döviz alım satımı yapmak isteyen müşteriler vadesiz döviz hesabı açarken, sadece birikim amacı olanlar için Şekerbank vadeli döviz hesabı daha uygundur. Vadeli döviz hesabı ile kazancı değer kaybetmediği gibi vade sonunda aldığı faizle birikimini artırmış olur.

Şekerbank Vadeli Döviz Hesabı Özellikleri Nelerdir?

Bankada birikim yapmaya karar veren müşteriler için döviz tevdiat hesabı özellikleri şunlardır:

  • Şeker bank vadeli ya da vadesiz döviz hesabı yerleşik gerçek ya da tüzel kişiler adına açılabilir.
  • Hesap hem yurt içi hem de yurt dışında açılabilir
  • Hesap açmak için belirlenmiş bir alt limit yoktur.

Şekerbank vadeli döviz hesabı açan müşteriler için faiz oranları şöyledir:

  • Bir aylık vade süresi ile dolar mevduat hesabı açanlar %0,75 faiz alırken, bir aydan daha fazla süre ile vade oluşturanların faiz oranı %1’dir.
  • Döviz olarak Euro kullananlar için ise ilk bir aylık vade sonunda %0,3 faiz oranı belirtilirken, bir aydan daha fazla süre ile vade oluşturanlara verilen faiz %0,5’tir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz