Senetle (Elden Borç ile) Araba Nasıl Alınır ?

Arabaların fiyatları çok fazla olduğu için insanlar bunları direkt olarak değil de genellikle kredi ile almaktadır. Fakat kredi dışında da bazı seçenekler vardır ve bunlardan bir tanesi de senettir. Senetle araba alma yöntemleri sayesinde insanlar bankalara başvuru yapmadan rahat bir şekilde araçlarını alabilirler. Fakat bu şekilde araç alırken bilinmesi gereken bazı hususlar vardır.

Senetle Sıfır Araç Alınır Mı?

Senetle araç satan yerler incelendiğinde bunların galeriler olduğu görülmektedir. Üstelik galerin tamamında bu uygulama yoktur. Dolayısıyla da galerilerden sıfır araba almak mümkün değildir. Buralar, sadece ikinci el araç satışı yapabilirler. Araçlara bakıldığında sıfır ayarında araçlar olduğu görülecektir lakin araçların tamamı ikinci eldir. Bu şekilde araç satan galerilere internet üzerinden ulaşılabilir.

Senetle Araba Alma Yöntemleri ve Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Senetle araba alma yöntemleri konusunda insanların çok dikkatli olması ve galerilerin şartlarını tam olarak öğrenmesi gerekir. Genel olarak galeriler, müşterilerden bir miktar peşinat alır ve geriye kalan miktarı da fiyata bağlı olarak eşit taksitlere böler.

Senetle araç satışında galeriler özel sözleşmeler yapar ve borcun ödenmemesi halinde aracın alınacağını bu sözleşmeyle karşı tarafa bildirirler. Ayrıca bazı galeriler, borç bitene kadar araçların satışını vermez. Dolayısıyla da uygulamalar da farklılık vardır ve araçlar satın alınmadan önce bunların tam olarak öğrenilmesi ve daha sonra da değerlendirilmesi gerekir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.