SMS ile Kredi Notu Öğrenme ? (Vodafone-Turkcell-Türk Telekom)

Kredi notunun giderek önemini arttırmasından dolayı insanlar bankalara kredi ya da kredi kartı başvurusu yapmadan önce bu notu öğrenmek isterler. Kredi notunu öğrenmek için kullanılacak farklı yollar vardır. Fakat bu yöntemler arasında bulunan SMS ile kredi notu öğrenme çok daha kolay olduğu için daha fazla tercih edilmektedir. Kredi notunu öğrenmek isteyenler Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom’dan bunu kolaylıkla yapabilir.

SMS ile Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

SMS ile kredi notu öğrenmek için insanların izleyecekleri yollar aynıdır. Yani telefon hattı ne olursa olsun aynı işlemler yapılarak kredi notu öğrenilebilir. Burada bilinmesi gereken önemli bir husus vardır ve bu da işlemin ücretli olmasıdır. Kredi notunu SMS ile öğrenmek isteyen kişilerin 9 TL ödemesi gerekir ki bu miktar bakiyeden düşülür ya da telefon faturasına yansıtılır.

SMS ile kredi notu öğrenme için insanların önce T.C. kimlik numarasını bir boşluk bıraktıktan sonra doğum yılını yazarak 1122’ye göndermesi gerekir. Bu işlemin ardından bir onay mesajı gelmekte ve bu da onaylandıktan sonra kredi notu SMS ile gönderilmektedir.

Kredi Notunu Öğrenmenin Başka Yolu Var Mı?

Kredi notunu öğrenmek isteyenlerin kullanabileceği farklı yollar da vardır. Bunların başında banka şubeleri gelmektedir. Banka şubelerine gidilerek kredi notu öğrenilebilir. Ayrıca internet üzerindeki bazı sitelerden de kredi notunun öğrenilmesi mümkündür.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz