Stellar Nedir? Nereden Alınır?

Kripto piyasasına 2014 yılında giren Stellar, kripto para birimlerinden bir tanesidir. Stellar nedir? Nereden alınır? Özellikleri nelerdir? Bu ve benzer soruların cevaplarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Stellar Nedir?

Ripple ve Mt Gox’un tasarlayıcılarından olan McCaleb ortaklığında geliştirilen Stellar, para birimleri arasında sürekli bir değişim yapılabilmesi için geliştirilmiştir. Bunun için ufak ücretler ödeyen kullanıcılar bir takım platformlara bağlanarak işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirmektedir. Bu yönleri dikkate alındığında insanların aklına ilk olarak Ripple gelmektedir. Ripple ile gizli bir rekabet içerisinde olduğu söylenebilir. Ayrıca işlem ücretlerinin Ripple’dan daha düşük olduğu da bilinen bir gerçektir.

Stellar Sürekli Gelişiyor

Stellar nedir sorusunun cevabı yukarıda verilmiştir. Fakat bu cevaba rağmen söz konusu para biriminin neden bu kadar değerli olduğu sorusunun cevabı havada kalmaktadır. Stellar, klasik bir kripto paranın ötesinde sürekli olarak gelişmekte ve çok daha ötesini hayal etmektedir. Buna bağlı olarak da yatırımcılar tarafından gelecek vadediyor şeklinde görülmektedir. Söz konusu para birimine olan ilginin temel nedenlerinden bir tanesi de budur.

Merkezsiz bir yapıya sahip olan Stellar sistemi, kullanıcılara güvenli işlemler yapabilme olanağı vermektedir. Ayrıca dışarıdan da kar amacı gütmeyen stellar.org ile desteklenmektedir. Fakat sistem kesinlikle bu siteye bağlı değildir ve bu site devre dışı kalsa dahi işlemler devam edecektir.

Stellar Fiyatları

Stellar günlük 5 milyar dolarlık işlem hacmi ile piyasanın en değerli paraları sıralamasında 6.sırada bulunmaktadır. Stellar fiyatı 0,26 dolardır ve yatırımcısının yüzünü güldüren para birimlerinden bir tanesidir.

Stellar da diğer önemli kripto para birimleri gibi kripto para borsalarından satın alınabilir. Ülkemizdeki borsalarda direkt olarak satışı yapılmamasına karşın yurtdışındaki borsalardan rahatlıkla satın alınabilir ve yatırım aracı olarak kullanılabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.