Şubeye Gitmeden Kredi Veren Bankalar

Bankalar tarafından verilen hizmetler, teknolojinin gelişmesi ile birlikte çok daha farklı boyutlar kazanmaktadır. Daha önceki dönemlerde insanlar sadece şubelere giderek farklı işlemleri yapabilirken günümüzde ise durum değişmiştir. Artık telefon ve internet gibi farklı kanallardan da işlem yapabilme imkanı vardır. Bu imkan sayesinde şubeye gitmeden kredi veren bankalar ortaya çıkmış ve kişiler çok daha farklı bir kolaylığa daha kavuşmuştur. Bu yazımızda şube derdi olmadan kredi alma yöntemleri hakkında bilgi vereceğiz.

Öncelikle şubeye gitmeden kredi almak ne anlama geliyor, bunun açıklanması gerekiyor. Bu işlem kısaca, insanların telefon ya da internet üzerinden başvuru yapması ve bankanın da hiçbir belge, kefil istemeden ilgili tutarı kişilerin hesaplarına aktarmasıdır. Söz konusu işlem son derece hızlıdır ve insanlar sadece dakikalar için de istedikleri tutarları hesaplarında görmektedir.

Şubeye Gitmeden Kredi Veren Bankalar Ve Şartları

Bankalar tarafından izlenen politikalarda garanticiliğin fazlası ile yer tuttuğu görülmektedir. Buna göre ilgili kurumlar, farklı araştırmalar yapmadan söz konusu kredilere onay vermemektedir. Yani başvuru yapan herkesin talebinin kabul edildiği düşünülmemelidir. Çünkü gerekli olan şartları sağlamayan kişilerin başvuruları, şubeye gitmeden kredi veren bankalar tarafından reddedilmektedir.

Başvuruların telefon ya da internetten yapılmasına bağlı olarak ilgili araştırmalar da sistem üzerinden yapılmaktadır. Bunun için öncelikle insanların kredi notları incelenmekte daha sonra ise sistemde kayıtlı ise gelirleri kontrol edilmektedir. Kredi notunun 1.500 ve üzerinde olması ilgili kurumlar tarafından yeterli görülmekte ve talepler onaylanmaktadır. Bunun haricindeki notlara sahip olan kişilerin talepleri ise genellikle reddedilmektedir. Burada bilinmesi gereken bir diğer husus ise verilen kredilerin miktarlarıdır. Bunlar ortalama bir krediden düşüktür ve genellikle 10.000 TL seviyelerindedir.

Şubeye Gitmeden Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

İnsanlara şubeye gitmeden kredi veren bankalar şunlardır:

  • com
  • Aktifbank
  • CEPTETEB
  • Garanti Bankası
  • Odeabank

Bunlar, internet ya da SMS ile yapılan başvurularla kredi vermektedir. Fakat bunun için kişilerin daha önceden bu bankalarda hesaplarının olma zorunluluğu vardır. Aksi durumda kişilerin şubeye gelerek hesap açtırmaları gerekir ki bu da şubeye gelmeme şartının bozulması anlamına gelir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.