Ticari Krediler ve Başvuru Şartları

Bankalar tarafından verilen kredilerin bir kısmı bireysel müşteriler için iken bir kısmı ise işletmeler içindir. İşletmelere verilen ticari krediler, onların gelişmesi ve bir takım ihtiyaçlarını gidermesi adına verilmektedir. Dolayısıyla da sadece işletmeler için kullanılabilmektedir. Ticari krediler ve başvuru şartları arasında bu husus oldukça önemlidir.

İşletmelere verilen ticari kredilerin bir kısmı direkt bankalar tarafından verilmesine karşın bir kısmı ise KOSGEB gibi devlet kurumlarının destekleri ile yine bankalar tarafından verilmektedir. Bundan dolayı ticari krediler kendi içinde farklı çeşitlere ayrılmaktadır.

Ticari Kredi Veren Bankalar

Ülkemizde faaliyet gösteren bankaların birçoğu ticari krediler vermekte ve işletmelerin bu alandaki ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Vakıfbank, Halk Bankası, Ziraat Bankası, İş bankası ve Garanti Bankası gibi bankalar dönemsel olarak önemli kampanyalar da yapmaktadır ve bu sayede ticari faaliyetlerini geliştirmek isteyen işletmeler ihtiyaçlarını bu yolla karşılama fırsatı elde etmektedir.

Ticari krediler ve başvuru şartları, bankalar arasında farklılık gösterebilir. Özellikle faiz oranı ile vade konusunda önemli farklar olduğu için işletme sahiplerinin mümkün olan bütün bankaları araştırması ve şartları karşılaştırması gerekmektedir. Ayrıca bankalar müşterilerin kredi notlarına bağlı olarak farklı şartlar sunabilir bundan dolayı da banka şubelerine giderek bire bir konuşmak çok daha doğru olacaktır.

Ticari Krediler ve Başvuru Şartları Nelerdir?

Ticari krediler için gerekli olan ilk şart bir işletme sahibi olunmasıdır. Ayrıca teminat şartı da bankaların bir kısmı tarafından istenmektedir. Temel şartlar bunlar olmasına karşın bu aşamadan sonra bireysel kredideki şartlar burada da devreye girmektedir. Özellikle kredi notunun yüksek olması, bankalara yapılan başvuruların çok daha hızlı bir şekilde onaylanması anlamına gelmektedir. Ticari krediler ve başvuru şartları arasında bu husus son derece önemlidir ve işletme sahibinin farklı bir banka ile sorununun olmadığını gösteren verilerden bir tanesidir.

Ticari Krediler İçin Gerekli Olan Belgeler

Bankalar tarafından istenen ilk belge ticaret odasına kayıt belgesi ve vergi levhasıdır. Bunlar, kişilerin işletme sahibi olduğunu gösteren önemli belgelerdir. Bunların haricinde ise bankalara göre farklılık gösteren belgeler vardır. Bankalar aranarak bu belgeler hakkında çok daha detaylı bilgi alınabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz