Tüp Bebek Kredisi Veren Bankalar Hakkında Merak Edilen Her Şey

Her dönemde insanların birbirinden farklı ihtiyaçları olmaktadır. Ev sahibi olma, araba sahibi olma ya da herhangi bir işte çalışmak için bir dükkân sahibi olmak gibi. Yeterli maddi imkana sahip olmayan kişiler bu ihtiyaçlarını karşılamak üzere bankalara başvurmaktadır. Bu ihtiyaçların dışında son zamanlarda tüp bebek kredisi veren bankalar şeklinde araştırmalar da yoğunlaşmıştır. Gün geçtikçe bankalar hizmet alanını genişletmekte ve insanların ihtiyaçlarına paralel olarak ihtiyaç kredisi çeşitlerini artırmaktadır.

Tüp Bebek Kredisine Hangi Durumlarda Başvurulabilir?

Devlet, doğal yollarla çocuk sahibi olamayan çiftlere tüp bebek tedavisinde 3 denemeye kadar destek sağlamaktadır. Ancak bunların belli şartları vardır. Kişinin 900 gün prim ödemiş olması, bu tedavi için SGK ile anlaşmalı kurumun tercih edilmesi bunlardan bazılarıdır. Kadının yaşının 23 ten büyük 40 yaşından küçük olması gerekmektedir. 3 yıl evli olma şartı ve doğal tıbbi yöntemlerin denenmiş olma şartları da yine devlet desteğinde aranan özelliklerdir.

Yukarıda sayılan özellikler ile devlet desteği ile tedavi görebilen çiftler olabileceği gibi bunu bir şekilde elde edemeyen çiftler de olabilmektedir. Kişiler devlet desteği şartlarını sağlamış olsa bile 3 tüp bebek denemesi çocuk sahibi olmak için yeterli olmayabilir. Tüp bebek kredisi veren bankalar şeklinde araştırma yapan çift, yaş sınırına ya da SGK kaydı için gerekli prim sayısına takılmış olabilir. Bu durumda insanlar tedavi için gerekli masrafı karşılamak üzere bankaya başvurmak istemektedir.

Tüp Bebek Kredisi Veren Bankalar Hangileridir? Şartları Nelerdir?

Akbank, yapı kredi, deniz bank, ziraat bankası, garanti bankası, iş bankası, vakıf bank Halkbank tüp bebek kredisi veren bankalar arasındadır. Her banka kendi özelinde şartları farklı olsa da genel olarak aranan özellikler şunlardır:

  • Düzenli gelirinin olduğunu dair belgenin olması
  • Bazı bankalar için 18 yaş yeterli iken bazılarının 20 yaş sınırını araması
  • Kredi süresinin en fazla 36 ay olarak belirlenmesi
  • Bankalar için önemli olan kredi notunun yüksek olması
  • Başvuru yapmak isteyen kişi gelir belgesinin yanı sıra kimlik ve ikametgah belgesini de alarak bankanın şubesine başvurabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.