Vakıfbank Döviz Hesabı Nedir? Nasıl Açılır?

Birikimlerini yabancı para ile değerlendirmek isteyen kişiler için Vakıfbank’ta vadeli ve vadesiz olmak üzere döviz tevdiat hesabı açılabilir. Son zamanlarda piyasa şartlarından dolayı döviz alım satımı yapmak yaygın hale gelmiştir. Bankada vadesiz döviz hesabı olan kişiler internet üzerinden her an döviz alım satımı yapabilmekte, böylece kazancını artırabilmektedir. Aynı zamanda yurt dışı ile sürekli döviz üzerinden havale yapan kişiler için de döviz hesabı çok büyük kolaylık sağlamaktadır. Vakıfbank döviz hesabı nedir sorusu için sunulacak bir diğer seçenek de vadeli döviz hesabıdır.

Vadeli döviz hesabı açan kişilerin düşüncesi çoğunlukla kazancın kur farkından dolayı değer kaybetmemesidir. Bunun yanı sıra vadeli hesap açarak vade sonunda fai getirisinden yararlanarak kazancını artırmaktır. Her iki seçenek de müşterilere avantaj sağlamakta ve dövizini güvenli bir şekilde bankada tutulabilmesine olanak tanımaktadır.

Vakıfbank Döviz Hesabı Nasıl Açılır?

Vakıfbank’ta ilk kez hesap açtıracak olan müşteriler gerekli bilgilerin banka tarafından kaydedilmesi için en yakın şubeye gitmeleri gerekir. Bankada ilgili kişinin verdiği form eksiksiz doldurularak hesap açma işlemi gerçekleştirilmiş olur. Bundan sonraki banka işlemlerinin internet üzerinden yapılması mümkündür. Daha önce bankada mevduat hesabı olup ekstra Vakıfbank döviz hesabı açmak isteyenler ise şubeye gitmeden internet üzerinden hesap açabilir. Ayrıca ATM kullanarak ya da çağrı merkezini arayarak da döviz tevdiat hesabı açabilir.

Vakıfbank Döviz Hesabı Özellikleri Nelerdir?

Vakıfbank vadeli döviz hesabı açıp kazancını faiz ile artırmak isteyen müşteriler için bankanın sunduğu vade süreleri 1 ay, 3 ay, 6 ay ve 12 aydır şeklindedir. Müşterinin isteği üzere oluşturulan vade süresi ise “kırık vadeli döviz tevdiat hesabı” olarak adlandırılır. Müşteri kendisine uygun olan vade süresini belirledikten sonra açılan hesap vade sonuna kadar piyasanın faiz hareketlerinden etkilenmez.

  • Vade sonunda aksi bildirilmediği ya da talimat verilmediği sürece hesap kendisini yeniler. USD, EUR, DKK, SEK, CHF, GBP cinsinden para birimlerinde vadeli Vakıfbank döviz hesabı açılabilir.
  • Bankanın dolar üzerinden faiz uygulaması şöyledir.
  • İlk bir aylık süre sonunda faiz %1,15 olarak belirtilmiştir. Bir aydan daha fazla vade süresi için ise %2,85’tir.
  • Euro için ise faiz uygulaması bir aylık vade sonunda %0,45 iken daha fazla vade süresi için %1,15 olarak belirtilmiştir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.