Yapı Kredi Bankası Altın Hesabı Nedir? Nasıl Açılır?

Yatırım aracı olarak kullanılan altının daha çok geleneksel yatırımcılar tarafından tercih edildiği düşünülebilir. Ancak günümüzde bankaların altın hesabı oluşturması ve vadeli altın hesabı ile faiz getirisinden yararlanma fırsatı insanları altın birikimine yönlendirmiştir. Bankalarda altın hesabının açılması birikim yapmak için altını tercih eden vatandaşlara çok büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Yapı Kredi Bankası altın hesabı ile müşterilerine hizmet veren bankalar arasındadır.

Yapı Kredi Bankası Altın Hesabı Başvurusu

Birçok banka tarafından oluşturulan altın hesabı kişilerin birikim yapması için bir seçenek niteliğindedir. Evlerde ya da kiralık kasalarda saklanan altınlar banka ile güvence altına alınmaktadır. Kişiler altını koruma stresinden uzaklaştığı gibi bu durum başka avantajlar da sağlamaktadır.

Bankalarda biriktirilen altının düşük ayarlı olmaması, gramaj düşüklüğüne imkan vermemesi ve eski tarihli altın problemlerinin olmaması müşteriler için önemli olmaktadır. Yapı Kredi Bankası altın hesabı ile müşterilerinin altınlarını güvence altına almakta ve onların adına birikim yapmaktadır.

Bankada altın hesabı olmayan yapı kredi bank müşterisi ister en yakın şubeye giderek isterse internet üzerinden altın hesabı açabilir. Ancak fiziki altınlarını bankada değerlendirmek isteyen kişilerin şubeye gitmeleri gerekir. Burada yüzük, kolye, bilezik ya da çeyrek altın gibi herhangi fiziki ziynet eşyaları eksperler tarafından incelenir. Altınlar gr bazında değerlendirilerek açılan altın hesabına aktarılır.

Bundan sonraki süreçte internet bankacılı ile istediği zaman altın alım satımı yapılabilir, yapı kredi bankasının başka bir altın hesabına havale yapılabilir.

Vadesiz hesabınızdan ya da kredi kartından verilen otomatik ödeme talimatı ile aylık gr altın birikimi yapılabilir. Kredi kartından verilen talimat TL cinsinden olmaktadır.

Yapı Kredi Bankası müşterisi olmayan kişiler ise öncelikle vadesiz mevduat hesabı açmalıdır. Ardından vadeli ya da vadesiz altın hesabı açabilir.

Yapı Kredi Bankası Altın Hesabı Özellikleri

Yapı kredi bankası altın hesabı açmak isteyen müşteriler için vadeli ve vadesiz olmak üzere iki seçenek bulunmaktadır. Vadesiz altın mevduatı 1 gr ile açılabilecekken vadeli altın hesabı için alt limit 50 gr’dır.  Daha detaylı bilgi edinmek için banka şubesi ya da çağrı merkezine başvurabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.